CHP'li Bülent Tezcan'dan kurultay açıklaması

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan gündeme ilişkin açıklama yaptı. Tezcan 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacaklarını söyledi.

31 Temmuz 2017, Pazartesi 11:03
A A
Tezcan Cumhuriyet Gazetesi davasında verilen kararları eleştirdi. CHP'nin 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 'Adalet Kurultayı' yapacaklarını söyledi.

Tezcan şunları söyledi:

Cumhuriyet davasıda savunmalar bir şeyi gösterdi; yargılanan adalettir Cumhuriyet yazarları değil. Gazetecilerle ilgili davalarda adalet yargılanmaktadır. Ne yazık ki adalet önünde yargılanması gerekenler kaçırılırken Cumhuriyet yazarları mahkeme önünde adaleti savunmakla karşı karşıya bırakıldı. 7 tahliye yarım sevinçtir diğerlerinin de tahliye edilmesi gerekir.

Gazeteciler orada savunma yapmadılar, iddia ettiler. Adaleti yok edenlere itham ettiler. Doğruydu. 'İtham ediyorum' sözü üzerine Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik. Savunma hakkının kısıtlanmasının bir başka örneğini o davada gördük. Türkiye'de adalet yok edilmiştir. Bir büyük adalet yürüyüşü yaptık. Bu büyük yürüyüş ve buluşmasında Türkiye'nin önemli bir davası açıldı; adalet davası.

26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacağız. Adaletin katledilmesinde gelinen nokta ve çıkış yolları konuşulacak. Neden kurultay? Atalarımız bütün büyük meseleleri kurultayla çözmüşler. Büyük toplumsal meselelerin çözüm yerleri olmuş kurultaylar. Herkesin ortak sorunu olan bir meselenin çözümü adalet kurultayında olabilir denildi. Bu kurultay partiler üstü bir kurultay. Parti bayrağı amblemi ve logosuyla yapmıyoruz. Bir örnek kurultay olacak. Herkesi adalet kurultayımıza davet ediyorum.


KİMLERE DAVET GİDECEK?


Adalet dosyasına benim de koyacak bir arzuhalim var diyen herkesi davet ediyoruz. Yeter ki adalete katkı vermek istiyorum
desin.


ERKEN SEÇİM


Parlamentoda böyle bir irade olursa biz yarın seçim olacak gibi hazırız. Muahlefet partileri seçimden kaçmaz. Sayın Erdoğan'ın yorgunluğu Türkiye'yi yoruyor bundan çıkmanın yolu iktidar değişikliğinden geçiyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.