CHP'li Gürsel Tekin'den flaş açıklamalar!

CHP'li Gürsel Tekin'den flaş açıklamalar!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Tekin, "İstanbul'da belediye başkanlığına aday olabilirim" dedi.

07 Mayıs 2017, Pazar 10:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
CHP'li Gürsel Tekin CNN Türk'te gündemi değerlendirdi. Tekin, 16 Nisan'da yapılan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili "Demokrasi mücadelesinde saf tutan, direnç gösteren ve her türlü baskıya boyun eğmeyen bütün seçmenlerimden özür diliyorum. CHP adına söylüyorum. Yüzde 55'in beklentisi hukuk mücadelesini sonuna kadar götürmektedir" dedi. Mücadelenin sonuna kadar süreceğini belirten Tekin, Adalet kutup yıldızı gibidir. O hep yerinde döner. Biz kutup yıldızına kadar gitmek zorundayım" ifadelerini kullandı.


"KILIÇDAROĞLU'NUN ÇIKIŞI AĞIR OLDU"


"Kılıçdaroğlu'nun 'kapının önüne koyarız' çıkışı ağır bir ifade oldu" diyen  Tekin, CHP'nin şu anda bir Cumhurbaşkanı adayı arayışında olmadığını söyledi. Tekin, Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını ister misiniz?" sorusuna da, "Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını tabi ki arzu ederim ama 'Hayır' sadece yüzde 26'nın talebi değil. Partimiz için de o kadar değerli isimler var ki..." şeklinde yanıt verdi.
 

"GENEL BAŞKAN GAZETELERDEN HİÇ BELİRLENMEDİ"


Tekin, "CHP'de genel başkan gazetelerden hiç belirlenmedi. Örgüt karar verir. Bütün dönemlerde böyle olmuştur. Ben de CHP Genel Başkanı olmak isterim" dedi.
 

"BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLİRİM"


"İstanbul'da belediye başkanlığına aday olabilirim" diyen Gürsel Tekin, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı hayalimde hep vardı ama bu benim hayalimle olacak bir şey değil. Partimin desteği olursa olur daha çok da milletin desteği olursa" ifadelerini kullandı.


"İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL"


Tekin CHP-HDP ittifakı iddiaları için de "Herhangi bir siyasi partiyle CHP'nin ittifak yapması söz konusu değil" yorumunu yaptı.  

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: 23 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak