CHP lideri Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 22. gününde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 22. gününde konuştu.

06 Temmuz 2017, Perşembe 09:02
A A
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 22. gününe başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 22. gününde geceyi geçirdiği Tavşancıl'da Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kuvvayı Milliyeci Yahya Kaptan'ın mezarını ziyaret etti.

CHP lideri yürüyüş öncesi kısa bir açıklama yaptı, "Barışçıl eylemimiz bazı çevrelerde endişeler yaratıyor." dedi. "Biz adalet için yürüyoruz" diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Toplumun tamamı için yürüyoruz.

Yürüyoruz ama 'Biz izin veriyoruz' diyorlar. Bu bizim anayasal hakkımız. İnsan olarak hakkımız. Adalet istemek ne zamandan beri izne tabi oldu? Pazar gününe yaklaşıyoruz, inşallah kimsenin burnu kanamadan Maltepe'de olacağız.

Türkiye'de ve dünyada olacağız. Bu yürüyüşü neden yaptık, ne için yola çıktığımızı anlatacağız."


ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalet Yürüyüşü hakkında ise "Maltepe'de bir mitingle noktalayacaklarını söylüyorlar. Şiddet yaşanmadığı takdirde sonuna kadar izin veririm. En ufak hukuksuzluk olması halinde gereken müdahale yapılır" ifadesini kullanmıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.