CHP lideri Kılıçdaroğlu Gebze'de muhtarlara seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gebze'de muhtarlarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği ile igili açıklamalarda bulundu. 
 

28 Mart 2017, Salı 17:23
A A
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, muhtar ve azalarla kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, 16 Nisan günü yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Anayasa değişikliği ile getirilecek fesih yetkisini anlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Diyorlar ya ‘fesih yok, fesih yok, fesih yok’ diye; var arkadaşlar. Bugünkü anayasada da var. Bugünkü anayasada cumhurbaşkanı, Meclis’i feshedip, yeni seçime nasıl götürüyor? Bir şart var. Seçim olur. 45 içinde hükümet kurulmazsa cumhurbaşkanı, memleket hükümetsiz kalmasın; diye Meclis’i feshedip, yeni seçime götürebilir. Peki değişiklikle neyi öngörüyoruz? Arzu ettiği zaman; öyle hükümet kuruldu, kurulmadı düşünmeksizin. Ne zaman arzu ederse görev süresi dolmadan; 4 yılsa 4 yıl, 5 yılsa 5 yıl süre dolmadan ‘Meclis’i feshediyorum beyler. Buyurun, hep beraber seçime gidiyoruz’ diyebilir. ‘Bu doğrudur’ diyorsanız gidip, ‘evet’ oyu kullanacaksınız. ‘Bu yanlıştır. Bizim seçtiğimiz milletvekilleri daha görev yapıyorlar, süreleri dolmadı’ diyorsanız gideceksiniz ‘hayır’ oyu kullanacaksınız” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.