CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen istifa etti

TBMM'deki fatura kriziyle gündeme gelen CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen TBMM Başkanlık Divanı üyeliğinden istifa etti

04 Şubat 2017, Cumartesi 16:24
A A
CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen istifa etti
CHP Adana Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlı Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen'in 2016 yılına ait toplam 1 milyon 200 bin liralık iletişim faturası büyük tartışma yaratmıştı.

 

KILIÇDAROĞLU İSTİFASINI İSTEMİŞTİFaturanın ortaya çıkmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elif Doğan Türkmen'in Meclis Divanı'ndaki görevinden istifa etmesini istemişti.

Partisinin kararına uyacağını söyleyen Elif Doğan Türkme bugün istifa etti.Elif Doğan Türkmen sessizliğini bozdu


 

'PAZARTESİ GEREKLİ İŞLEM YAPILACAKTIR'AK Parti Manisa eski Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin babası Mustafa Tanrıverdi’nin Kula İlçesi Kurşunlu Camii’ndeki cenaze törenine katılan Özgür Özel tören öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklama yaptı.Özgür Özel, "Başkanlık divanı üyesi Elif Doğan Türkmen az önce başkanlık divanından istifa ettiğine dair dilekçesini TBMM’deki nöbetçi katipliğe sundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisinin istifa etmesini uygun olacağını ifade etmiş, bu beklentisini iletmişti. Elif hanım da Genel Başkanın talebi üzerine TBMM’ye Başkanlık divanından istifa dilekçesini bugün nöbetçi memurluğa verdi. Konuyla ilgili pazartesi günü gerekli işlem Meclis başkanlığı tarafından yapılacaktır" diye konuştu.CHP'li kadın vekil adayına silahlı saldırı!ELİF DOĞAN TÜRKMEN KİMDİR?

 


Elif Doğan Türkmen, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Serbest avukatlık, Adana İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Kadın Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Adana İl Üyeliği, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği Üyeliği, Adana Güç Birliği Vakfında Genel Sekreterliği, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonunda Başkan Yardımcılığı, Adana Barosu üyeliği, Üniversiteli Kadınlar Derneği ve Hukukçular Derneğini üyelikleri, CHP Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. TBMM XXV.ve XXVI. Dönem Adana Milletvekilidir. TBMM XXV.ve XXVI. Dönem Kâtip Üye olarak görev yapmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.