CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın üzerine yürüdüler

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın üzerine yürüdüler

Ankara'da genel merkezde basın toplantısı yapan CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın üzerine bir kişi yürüdü. Korumalar tarafından tarafından uzaklaştırıldıktan sonra yaptığı açıklamada, CHP üyesi olduğunu söyleyen Bülent Baskın isimli kişi, "Maddi olarak zor durumdayım. 11 bin liralık adaylık ücretimi ödeyip, seçilebilecek bir yerden partime hizmet etmek için Genel Başkan'dan partime adaylığımın kabulünü istiyorum" dedi

27 Nisan 2018, Cuma 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kendini CHP İlçe Başkanı olarak tanıtan kişi, 'Adayım ve mağdurum' diyerek CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın üzerine yürüdü. Korumalar ilçe başkanını olduğu iddia edilen kişiyi uzaklaştırdı.Öte yandan Tezcan, 24 Haziran seçimleri öncesi muhalefet partilerinin adayları üzerinden sürdürülen görüşmelerin olumlu ilerlediğini aktardı. Tezcan, "Önümüzdeki hafta içerisinde güzel haberler vereceğiz" dedi.
 

AÇIKLAMA YAPTI: ÇOK ZOR DURUMDAYIM


Bülent Tezcan'ın basın toplantısında konuşurken üzerine yürüyüp, kısa süreli paniğe neden olan Bülent Baskın, "Maddi olarak zor durumdayım. 11 bin liralık adaylık ücretimi ödeyip, seçilebilecek bir yerden partime hizmet etmek için Genel Başkan'dan partime adaylığımın kabulünü istiyorum" dedi.

CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'ın "Affınıza sığınıyorum; adayım, çok zor durumdayım" diyerek, üzerine yürüyen Bülent Baskın, CHP üyesi olduğunu söyledi.

Samsun'un Asarcık ilçesinde, 2007- 2014 yıllarında CHP ilçe başkanlığı yaptığını, 2014 yerel seçimlerinde ise belediye başkan adayı olduğunu anlatan Baskın, şöyle konuştu:

"İlçemin hizmet binasında çoluk çocuğumun rızkını ödedim. Belediye başkan adayı çıktım. Asarcık Karadenizimizin en muhafazakar bir ilçesidir. Buna rağmen 'CHP'liyim' demek, orada yürek ister. Ben orada partimin neferi oldum. O dönemde Sayın Genel Başkan'ım, genel başkan yardımcılarım ve milletvekillerim söz verdiler. 'Sen orada yer al, her konuda senin yanında yer alacağız' diye. Sonrasında ben kamyonlarımı, araçlarımı sattım; partimin orada neferi olabilmem adına. Sonra Sayın Genel Başkan'ımız ve yardımcıları, kayıtlarda mevcut, hiçbir duyarlılık gösteremediler. Ben zor durumdayım, maddi olarak."
 

'MAĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM'


CHP üyesi olduğunu kaydeden Baskın, "Genel Başkanımıza diyorum ki ‘Mağduriyetimin giderilmesini’ istiyorum. Benim 10 bin lira ve 1000 lira da dosya parası olan 11 bin liralık adaylık ücretimi ödeyip, seçilebilecek bir yerden partime hizmet etmek için Genel Başkan'dan partime adaylığımın kabulünü istiyorum" ifadesini kullandı.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika depremleri: Çorum'da korkutan deprem