CHP Soma'yı öngörmüştü!

CHP Soma'yı öngörmüştü!

CHP Grubunun Soma'daki maden ocaklarında meydana gelen iş kazalarına ilişkin araştırma önergesinin 29 Nisan'da görüşülmesi önerisi görüşülmüş CHP Grubunun önerisi kabul edilmemişti

13 Mayıs 2014, Salı 18:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

29 Nisan'da Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Soma’daki iş kazaları gündeme gelmiş, Ak Partili Muzaffer Yurttaş ile CHP’li Özgür Özel Soma’daki iş kazalarına ilişkin konuşmuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, “Soma’daki firmalar, iş kazalarını önlemek için mevzuatın istediği tüm önlemleri almasına rağmen işin doğası gereği tehlikeli ve ağır işlerde zaman zaman istenmeyen kazalar olmaktadır” diye konuşmuştu.

AK Parti’yi işçi ve özgürlük düşmanı gibi göstermenin kimsenin haddine olmadığını ifade eden Yurttaş, iş sağlığı ve güvenliği konusunda önlemler aldıklarını, yasa çıkardıklarını da sözlerine eklemişti.

Özel, dünyanın hiçbir yerinde çalışma ve sosyal güvenlik bakanlarının kazalardan sonra “Öldüler ama cesetleri yanmadı, güzel öldüler”, başbakanların da “Bu mesleğin fırkatında ölüm var” demeyeceğini ve bu durumlarda  başbakanların istifa ettiklerini hatırlatmıştı.

CHP SOMA'YA HEYET GÖNDERDİ

CHP, Manisa'nın Soma ilçesinde bir kömür ocağında trafo patlaması sonucu 3 işçinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda işçinin de mahsur kaldığı olay üzerine Soma'ya heyet gönderdi.

Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz, Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Mustafa Moroğlu ve Alaatin Yüksel'den oluşan heyet, patlamanın meydana geldiği ocakta incelemeler yapacak.

Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: İşte sokağa çıkma kısıtlamasının detayları