CHP'de 'kararsız' 2 il başkanı görevden alındı

CHP'de 'kararsız' 2 il başkanı görevden alındı

06 Temmuz 2010, Salı 05:00
A A

CHP’nin Adana ve Hatay il başkanları ile yönetim kurulu üyeleri görevden alındı. Her iki il yönetimi de CHP Kurultayı öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan adaylığını destekleme konusundaki il başkanları açıklamasını gecikmeli olarak son anda imzalamıştı. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Serdar Seyhan’ın yerine makine mühendisi Zeydan Karalar’ı il başkanı olarak atadı.

Beklenen bir karar

CHP Parti Meclisi üyesi Soner Çetin, CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan’ın kardeşi olan ve 3 dönemdir il başkanlığı yapan Serdar Seyhan’ın görevden alınmasının, partideki değişim beklentisinin bir sonucu olduğunu söyleyerek, “Adana’daki partililerle görüşülerek bu karar alındı” dedi.

CHP Hatay İl Başkanı Halef Tiftikçi’nin yerine ise Yusuf Dağlı il başkanı olarak atandı. CHP MYK toplantısında ayrıca, 3 yıldır boş bulunan Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na Asuman Çakmakçı getirildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.