CHP'de kritik toplantı bugün! Her şey belli olacak

CHP'de kritik toplantı bugün! Her şey belli olacak

CHP MYK toplantısı bugün Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. MYK üyelerinin yeni bir kurul oluşturulması için istifalarını CHP liderine ileteceği ileri sürüldü.

08 Ağustos 2018, Çarşamba 11:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alınan bilgilere göre, bugün yapılacak toplantıda, 18 kişiden oluşan MYK üyeleri, Kılıçdaroğlu'nun “elini rahatlatmak” ve yeni bir yönetim oluşturmasının önünü açmak için istifalarını sunacak. Parti kurmayları, genel başkana desteklerinin tam olduğunu, alınacak kararlara destek vereceklerini ifade etti.

İSTİFALARINI SUNACAKLAR

CHP'de olağanüstü kurultayın toplanması için yeterli imzanın bulunamadığının anlaşılmasının ardından gözler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti yönetiminde yapacağı değişime çevrildi. Bu çerçevede, bugün yapılacak kritik toplantıda, MYK üyelerinin yeni bir kurul oluşması için Kılıçdaroğlu'na istifalarını sunacağı öğrenildi.

YENİ A TAKIMI BİR KAÇ GÜN İÇİNDE AÇIKLANACAK

Birkaç gün içinde yeni “A Takımı”nı açıklayacağı kaydedilen Kılıçdaroğlu'nun, yeni yönetimini belirlerken parti içi dengeleri gözeterek, kurultay talep eden bazı isimlere de MYK'sında yer verebileceği belirtildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan'a taziye mesajı