CHP'de olağanüstü kurultay için kaç imza toplandı? İşte son rakam...

CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imzalarda ulaşılan son sayıyı CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün açıkladı

23 Temmuz 2018, Pazartesi 14:59
A A

CHP PM üyesi Gaye Usluer olağanüstü kurultay için 5 günde toplanan imza sayısını 20 Temmuz Cuma günü 604 olarak açıklamıştı; CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün , bugün olağanüstü kurultay için şu ana kadar ulaştıkları imza sayısının 606 olduğunu söyledi.

İMZALAR GERİ ÇEKİLDİ Mİ?

Kurultay için 625 imzaya ihtiyaç varken, imzacıların bazılarının imzasını geri çektiği iddiası da Yaşar Tüzün tarafından yalanlandı. Çağdaşses'te yer alan habere göre, Tüzün, "Delegenin iradesine ipotek konulmak isteniyor. Arkadaşlarım özgür iradesiyle notere gidiyor. Hiçbir delege arkadaşımız baskıyla imzasını geriye almaz. Bize intikal etmiş, imzamı geriye aldım diyen yok. Aksine ‘bugüne kadar vermemiştim, imza vermeye gidiyorum’ diyen delege arkadaşlarımız var" ifadelerini kullandı.

30 TEMMUZ'DA SONA ERİYOR

CHP’de 24 Haziran’dan sonra başlayan imza restleşmesinde muhalefet, genel merkezin imza davetini reddederken, tüzükte yazan 15 günlük sürenin kullanılacağını yine kaydetti.  İmza toplama süresi 30 Temmuz’da sona eriyor.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.