Chrissy Teigen, tutuklanan protestocular için 200.000 dolar kefalet ödedi

ABD'de gözaltına alındığı sırada yüzüstü yerde yatarken bir polisin diziyle boğazına baskı yaparak Afro-Amerikalı George Floyd'un ölümüne yol açması ülkeyi ayağa kaldırdı. Ünlü model Chrissy Teigen, protestolar sebebiyle tutuklananların salınması için 200.000 dolar kefalet ücreti bağışladı.

31 Mayıs 2020, Pazar 13:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'nin Minneapolis şehrinde ırkçı polis şiddetine maruz kalan 46 yaşındaki Afro-Amerikan George Floyd'un ölmesi ülkeyi ayağa kaldırdı.


Tepki amacıyla sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya ünlüler de kayıtsız kalmadı. Aralarında Naomi Campbell, LeBron James, Bella Hadid, Jessica Alba gibi isimlerin yer aldığı pek çok ünlü, Floyd'un son sözleri olan "Nefes alamıyorum" ifadesine yer vererek paylaşım yaptı.

Protestoların büyümesiyle olaya sert müdahale eden polis birçok göstericiyi gözaltına alıp tutukladı.Sosyal medya hesaplarından tepki gösteren ünlülerin yanı sıra ünlü model Chrissy Teigen maddi olarak elini taşın altına elini koydu.

Başarılı model, protestolar sebebiyle tutuklananların salınması için 200.000 dolar kefalet ücreti bağışladığını sosyal medya hesabından duyurdu.

'Sessizlik ihanettir'

'Sessizlik ihanettir'

Teigen, takipçilerinden de "Sessizlik ihanettir" notuyla kendisine destek vermelerini istedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kim Milyoner Olmak İster'e 'Gardırop Fuat' sorusu damga vurdu