Chrome, bu yeniliği erteledi!

Google, Chrome'un gelecek sürümünde yer alacağı düşünülen yeniliği, "şimdilik" erteledi!

02 Mart 2014, Pazar 19:30
A A
Chrome, bu yeniliği erteledi!

Google, Chrome tarayıcısında yüklü olan eklentileri kapatmak için kullanılacak olan Kill Switch'in (eklentilerimtek bir tıklamayla kapatacak bir düğme) tarayıcıya eklenmesini geciktirdiğini açıkladı.

Şirket, eklenti / uygulama geliştiricilere gönderdiği mektupta, hala gerekli uyarlamaları yapmamış olan geliştiricilerin zarar görmemesi için bu kararı aldığını ancak uzatma süresinde hala hazırlıklarını bitirmemiş olan geliştiricilerin 1 Mayıs'tan sonra sorun yaşayacaklarını hatırlattı.

Kill Switch özelliği sadece Windows Chrome uygulamasında geçerli olacak ve MAC veya Linux sürümlerinde yer almayacak. Google forumlarında bazı eklentilerin "tehlikeli" işlemler yaptığını veya kullanılmadığı zamanlarda da hafızayı çok kullandığı gibi şikayetler yer alıyor ve bunların önüne geçmek için, eklentilere Kill Switch eklenmesi gündeme geldi. 

Resimlerle: Daha özel bir Facebook için 8 Chrome eklentisi!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.