Çiçekler Anneler Günü için podyuma çıktı

Sınırlı Sorumlu Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin Yalova’daki mezatında Anneler Günü yoğunluğu yaşanıyor. Mezatta 1 günde 250 bin çiçek satıldı

07 Mayıs 2019, Salı 15:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Anneler Günü dolayısıyla Yalova’da bulunan Sınırlı Sorumlu Flora Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi mezatında yoğunluk yaşandı.

Çiçek üreticileri ve satıcılarının mezatta buluştuğu günde normalden 2 kat fazla çiçek satışı gerçekleşti.

Kooperatifin ziraat mühendislerinden Onur Ateş yaptığı açıklamada, üretici odaklı bir kooperatif olduklarını ve ürünlerin son tüketiciye ulaştırılması için ülke genelinde 18 noktada esnafa yönelik mezatlar düzenlediklerini belirtti.

Ateş, açık artırma usulüyle yapılan satışlarda Anneler Günü dolayısıyla hareketlilik yaşandığını vurgulayarak "Normal günlerde Yalova şubesi olarak 80 koli ortalamayla satış yaparken bugün 600 kolilere çıktık. Bu da 250 bin adet çiçek anlamına geliyor.

Mayıs ayında tüm çiçekler de çıktılar. Herkesin bir sevgilisi yok belki ama annesi olduğu için de Anneler Günü’nde talep çok artıyor.

Genellikle gül ağırlıklı satış oluyor. Ortalama Türkiye genelinde 5 milyon gül satılması bekleniyor.


Yalova şubesi olarak da 50 bin gül satışını hedefliyoruz. Diğer çiçek türleri ile birlikte 250 bin dal çiçeğin satılmasını bekliyoruz" dedi.

Çiçek mezatına gelen çiçek satıcıları ise Anneler Günü’nde vitrinlerine koyacakları en güzel çiçekleri satın alabilmek için düğmeye bastılar.


İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in 1.600 beygir gücünde tamamen elektrikli hiper otomobili: Arcfox GT