Çiçek'ten 'içtüzük' krizi için 2 öneri

Çiçek'ten 'içtüzük' krizi için 2 öneri

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis içtüzüğü değişikliği teklifiyle ilgili grup başkanvekillerini saat 12.00'de toplantıya çağrdı.

08 Şubat 2012, Çarşamba 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TBMM İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair İçtüzük Teklifi üzerinde dün yapılan toplantıda AK Parti, CHP, MHP ve BDP grup başkanvekillerinin uzlaşmaya varamaması üzerine Meclis Başkanı Cemil Çiçek, yeniden devreye girdi.

Mecliste grubu bulunan partilerin grup başkanvekillerini bugün saat 12.00’de toplantıya çağıran Cemil Çiçek’in Meclis İçtüzüğü değişikliği teklifine ilişkin grup başkanvekillerine iki yeni öneri getirdiğini ve bu önerilerin gruplar tarafından değerlendirileceğini açıkladı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Aydın, Çiçek’in Meclis İçtüzüğü değişikliği teklifine ilişkin grup başkanvekillerine yeni öneri getirdiğini ve bu önerilerin gruplar tarafından değerlendirileceğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli de TBMM Başkanı Çiçek’in 2 öneri getirdiğini söyledi. Bunlardan birinin; grup önerilerinin her gün getirilmesi; öneri sahibi grubun 10 dakika, lehte ve aleyhte konuşmaların üçer dakika, diğer önerinin de iki lehte iki aleyhte bütün konuşmaların beşer dakika sürmesi yönünde olduğunu kaydetti.

Canikli, bütün grupların bu öneriyi görüşeceğini ve sonucunu TBMM Başkanı’na bugün bildireceğini söyledi.
AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Genel Kurulun bugün gündemdeki konuları görüşmeye devam edeceğini söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Metin Feyzioğlu'ndan İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması