Ciddi ilişkide asla bu hataları yapmayın!

Evliliğe doğru gittiği düşünülen ilişkilere 'ciddi ilişki' diyoruz. Ciddi ilişkiler yüzeysel birlikteliklerden ziyade, dürüstlüğe, paylaşıma, saygıya ve sadakate dayanır. İlişkinizin ciddiye doğru gitmeye başladığını düşünüyorsanız, bazı davranışlardan kaçınmaya başlamanızın vakti gelmiş demektir. İşte ciddi ilişkide asla yapılmaması gereken hatalar...

11 Eylül 2021, Cumartesi 10:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- DETAYLARI HEMEN AÇIKLAMAYIN

1- DETAYLARI HEMEN AÇIKLAMAYIN

Ciddiye binen bir ilişkiniz varsa, hayatınıza dair detayları partneriniz sormadan söylememeniz daha doğru olacaktır. Bunlara eski ilişkileriniz de dahil... Detaylarınızı açıklamanız, partnerinize de kendi sırlarını açıklamaya zorladığınız hissini verebilir. Unutmayın, bazı şeyler gizli kalmalı ve mezardan ölü diriltmenin bir manası yok. Konuşmadan önce ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat etmenizde fayda var.

2- BASKIN OLMAYA ÇALIŞMAK

2- BASKIN OLMAYA ÇALIŞMAK

İlişkide kendinizi 'komutan' zannetmeniz, sadece ilişkiye zarar verir. Nereye gideceğiniz, hangi filmi izleyeceğiniz, kiminle görüşeceğiniz gibi her konuya partnerinizin düşüncelerini katmadan kendiniz karar veriyorsanız, işte burada büyük bir sıkıntı var demektir!

İlişkiler iki kişinin ortak paydasıdır. Yani paylaşımcı olmak, fikir alışverişinde bulunmak çok önemli. Bu durum aranızdaki saygıyı da artırır.

3- CİNSELLİĞİ KULLANMAK

3- CİNSELLİĞİ KULLANMAK

İlişkide iki kişinin birbirini arzulaması önemli. Ancak cazibenizi kullanarak partnerinize istemediği şeyleri yaptırmaya çalışıyorsanız, bir süre sonra ilişkinizde çatlaklar meydana gelecektir. Cinselliğini kullanmak ilişkide genellikle kadınların yaptığı bir hatadır. Sevişmenin tek nedeni aranızdaki sevgi olmalı, manipülasyon değil.

4- SÜREKLİ TRİP ATMAK

4- SÜREKLİ TRİP ATMAK

Her olayı dramatik bir filme çevirmek ve gün boyu somurtarak partnerinizin sizi anlamasını sağlamaya çalışmak en yanlış davranışlardan biridir. Partnerinizin sevmediğiniz bir davranışı varsa, onu ayrılıkla ya da trip atma şeklinizle yola getirmeye çalışmak yerine iki medeni insan gibi karşılıklı oturup konuşun. Konuşmak partnerinizin davranışlarını değiştirmeyi sağlamadıysa, ilişkinizi yeniden gözden geçirin.

5- ERKENDEN GELECEK PLANLARI YAPMAK

5- ERKENDEN GELECEK PLANLARI YAPMAK

Ciddiye doğru gittiğini düşündüğünüz bir ilişkide, 10 yıl sonrasının planlarını yapmak doğru değil. Daha doğmamış çocuklarınızın isimlerini belirlemeniz, emeklilikte nerede yaşayacağınız gibi daha vakti olan şeylerden konuşmak yerine anın tadını çıkarmaya çalışmalısınız. Bu tarz planlar partnerinizin de gözünü korkutabilir.

6- ABARTILI HEDİYELER VE BORÇ

6- ABARTILI HEDİYELER VE BORÇ

Çok pahalı hediyeler ve yüklü miktara borç para vermek gibi durumlar, ilişkinizdeki duygusallığı öldürür. Bunlar yerine küçük ama anlamlı şeyler yapmaya odaklanmalısınız. Karşınızdaki insanın sevgisini parayla satın alamazsınız.

7- SÜREKLİ MUTLU OLMAYI İSTEMEK

7- SÜREKLİ MUTLU OLMAYI İSTEMEK

İlişkiler inişli çıkışlıdır. Bir ilişkide sürekli mutlu olmayı bekliyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Partnerinizle aranızda her türlü nedenden ötürü sorun çıkabilir. Önemli olan sorunların üstesinden birlikte gelebilmek. Birbirinizde derin yaralar açmadan problemi çözebilmek.

8- YATAKTAKİ HATALAR

8- YATAKTAKİ HATALAR

İlişki sonrası partneriniz size sırtını dönebilir ya da kalkıp bir anda üstünü giyip televizyon başına geçebilir. Bunlar yanlış hareketler ve üzerine konuşulması gerekir. Sonuçta sarılarak uyumaktan daha güzel bir şey olamaz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karşı cinsi bir mıknatıs gibi çeken 10 şey