Çiftçilere destek ödemesi bugün başladı

Çiftçilere yapılacak destek ödemesi bugün ödenmeye başlanacak. Peki çiftçilere ödenen destek ücreti ne kadar? Bakan Faruk Çelik açıkladı. İşte detaylar...
 

24 Şubat 2017, Cuma 10:42
A A
2017 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren çiftçilere toplamda 2 milyar 118 milyon TL’lik ödeme yapılacağını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, şu açıklamada bulundu:


ÇİFTÇİYE NE KADAR DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK?


“Ödemeler kapsamında; mazot desteği için 722,7 milyon TL, gübre desteği için 877 milyon TL, hububat ve bakliyat desteği için 197 milyon TL, yem bitkileri desteği için 240 milyon TL, hayvan hastalıkları tazminatı için 10 milyon TL, hayvan gen kaynakları için 7 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği için 57 milyon TL, sertifikalı fidan kullanım desteği için 3 milyon TL ve lisanslı depoculuk desteği için 4 milyon TL olmak üzere toplam 2 milyar 118 milyon liralık hibe desteği verilecek."


18.00'DEN SONRA HESAPLARA YATIRILACAK


Destek ödemeleri bugün 18.00’den sonra üreticilerin hesaplarına aktarılacak.

Ödemeler, T.C. kimlik numarasının son hanesine göre önümüzdeki hafta da verilmeye devam edilecek.

1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayan ödemeler de dahil edildiğinde çiftçilere ödenen tutar 2.8 milyar TL’yi bulacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.