Çiftçiye sulama borusu desteği

Çiftçiye sulama borusu desteği

Çiftçiye sulama borusu desteği

19 Aralık 2019, Perşembe 13:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarıma destek çalışmaları kapsamında, Demre ve Korkuteli'de kooperatiflere sulama borusu tahsis etti.
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, tarıma destek çalışmaları kapsamında sulama kooperatiflerinden gelen boru taleplerini değerlendirerek, gerekli yardımları yapıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Demre Alakent Sulama Kooperatifi adına 2 bin metre plastik tarımsal sulama borusu tahsisi, bugüne kadar sulama suyu hattının yetersiz olması nedeniyle üretimde sıkıntı yaşayan Küçükkum ve Büyükkum'da üreticinin yüzünü güldürdü. Alakent Sulama Kooperatifi ve Demre Belediyesi'nin ortak çalışmasıyla iki mahalleye borular döşenmeye başlandı. Yıllardır sulamada sıkıntı yaşadıklarını dile getiren üreticiler Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e taleplerine olumlu yanıt verdiği için teşekkür etti.
KORKUTELİ'DE 2 KOOPERATİFE DESTEK
Büyükşehir Belediyesi, ayrıca Korkuteli'nde bulunan 2 kooperatife sulama borusu tahsisi gerçekleştirdi. Dereköy Sulama Kooperatifi'ne 4 bin 200 metre, Taşkesiği Sulama Kooperatifi'ne de 950 metre sulama borusu verildi. Sulama boruları kooperatifler tarafından altyapısı yapılan alanlara yerleştirilecek.
DESTEKLERİMİZ SÜRECEK
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Cemal Kafa, "Muhtarlıklarımızın ve sulama kooperatiflerimizin talebi doğrultusunda kooperatiflerimize çeşitli ebatlarda boru, vana ve pompa desteği veriyoruz. Kooperatiflerimize ait tesislerde yıpranan, arızalanan, eskiyen ve bakıma ihtiyaç duyan ekipmanların, sulama kanallarının bakımlarını yapıyoruz. 2020 yılında da Başkanımız Muhittin Böcek'in talimatıyla 19 ilçede çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sulama kooperatiflerine elektrik desteğimiz, çiftçimize malzeme tahsislerimiz de devam edecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hurma Kreşi hızla yükseliyor