Çiftlikte Atatürk posteri

Antalya’nın Kaş ilçesinde işadamı Atakan Gedikoğlu, D400 karayolu kenarındaki çiftliğinin yola bakan bölümüne üzerinde "İzindeyiz" yazılı Atatürk posterinin bulunduğu dev pano diktirdi

27 Nisan 2017, Perşembe 13:32
A A
Çiftlikte Atatürk posteri
Daha önce çiftliğine barış, dostluk ve yurt sevgisini anlatmak amacıyla Cahit Sıtkı Tarancı’nın ’Bir Memleket İsterim’ şiirinin yer aldığı dev pano yaptıran işadamı Atakan Gedikoğlu, bu kez yaklaşık 6 metrelik, üçgen şeklinde ve 2 panodan oluşan Atatürk posterlerinin bulunduğu pano diktirdi.
Her iki panoda da 3 metrekarelik Atatürk posteri bulunurken, altında da "İzindeyiz" yazısı yer aldı.
 

ATATÜRK'Ü VE İLKELERİNİ HATIRLAMALARI İÇİN DİKTİMİşadamı Atakan Gedikoğlu, "Burası Torosların ortası. Ben Atatürk’ün ’Arkadaşlar, gidip Toros Dağları’na bakınız.
Orada bir yörük çadırı görüyorsanız, o çadırda bir duman tütüyorsa, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet bizi asla yenemez’ sözünden esinlendim.
Benim çadırım yok ama çiftliğimdeki evimde o duman tütüyor. O duman da Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sayesinde tütüyor. Ben de Atatürk’ün yaktığı cumhuriyet ve özgürlük ateşinin sönmediğini, onun ateşinin sürdüğünü göstermek, yoldan her geçen yolcunun onun fotoğrafını görerek, Atatürk’ü ve onun ilkelerini bir kez daha hatırlamaları için bu posterleri diktim" dedi.
 
Sıradaki haber yükleniyor...