Çiğli'de tonlarca atık toplandı

Çiğli'de tonlarca atık toplandı

Çiğli'de tonlarca atık toplandı

10 Haziran 2021, Perşembe 15:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ÇİĞLİ Belediyesi tarafından, Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 5-7 Haziran arasında gerçekleştirilen çevre temizliği çalışmalarının bilançosu açıklandı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, 295 personel ve 66 hizmet aracıyla kent genelinde gerçekleştirilen temizlik çalışmaları sonucunda 3 bin 174 ton moloz ve 13 ton ambalaj atığı (kağıt, karton, metal, plastik) toplandı. Üç gün boyunca devam eden çalışmalarda, İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet araçları 107, Çiğli Belediyesi hizmet araçları 85 sefer yaptı.
Çevre temizliği konusunda farkındalık yaratacak uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, şunları söyledi:
"İzmir Büyükşehir Belediye'miz ile 3 gün süren geniş kapsamlı bir temizlik çalışması yaptık. Sokakları, caddeleri, kaldırımları, parkları ve boş arazileri dip bucak temizledik. Tonlarca moloz ve ambalaj atığı topladık. Çevre hassasiyetiyle güzel İzmir'imizin geleceğini korumak adına gece- gündüz çalışan Başkanımız Sayın Tunç Soyer'e ve emekçi arkadaşlarımıza çalışmalarımıza sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Çiğli Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam alanları sunmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir Çiğli bırakmak için çevre dostu belediyecilik anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz. Yaşam alanlarımızın yanı sıra tehlike altındaki yeşil alanlarımızı, ormanlarımızı, denizlerimizi, deltalarımızı ve diğer doğal kaynaklarımızı hep birlikte korumalıyız. Bu konuda, yerelde ve genelde her türlü iş birliğine hazırız"

İZMİR, DHA)
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Köyiçi Mahallesi'nin imar sorunu çözülüyor