Çikolatadan elbise giydiler

Belçika’nın başkenti Brüksel’de çikolata fuarı olarak bilinen Salon Du Chocolat, büyük ilgi görüyor. Tour Taxis fuar alanında 8 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen fuara, çoğunluğu Belçikalı yaklaşık 130 çikolata ve şekerleme üreticisi katıldı

03 Mart 2018, Cumartesi 21:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çok sayıda çikolata ve şekerleme türünün tanıtıldığı fuarda, ustalarının hazırladığı çikolatalar ziyaretçilere ikram edildi. Fuarda, maket mankenler üzerinde çikolatadan yapılmış giysi ve aksesuarlar dikkati çekti.

Katılımcıların en çok ilgi gösterdiği ürünlerin başında ise Belçika’da yeni üretilmeye başlanan ‘Ruby’ isimli pembe renkli çikolatalar yer alıyor.   

Çikolatanın tarihinden tüketim alışkanlıklarına kadar farklı temalarda birçok sunumun ziyaretçilerle buluştuğu fuar Pazar günü sona erecek.

Lezzetli ve el yapımı çikolatalarıyla ünlü Belçika’da sektör milyarlarca euro gelirle birlikte çok sayıda kişiye iş imkanı sağlıyor.

Ülkenin her şehrinin işlek noktalarında bulunan yüzlerce çikolata dükkanı renkli şekilde dekore ediliyor. Belçika, dünyanın en bilinen çikolata markalarına ev sahipliği yapmakta.

Çikolata sektörünün Belçika’daki tarihçesi 19’uncu yüzyıla uzanırken ülke ekonomisine ve kültürüne de önemli katkı sağlıyor.

Belçika’da çikolata sektörü yasal düzenlemelerle belirli bir standartta tutuluyor.

Ayrıca Belçika çikolatalarının içeriğinde en az yüzde 35 saf kakao bulunması şartı söz konusu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika...Tam 10 yıl sonra ağlatan buluşma!