Çıktı, 500 milyon dolar sattı

Çıktı, 500 milyon dolar sattı

PlayStation ve Xbox'un en çok beklenen oyunlarından biri, müthiş çıkışıyla tarihe geçti!

14 Eylül 2014, Pazar 18:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Yeni bilim-kurgu aksiyon oyunu Destiny, Activision Publishing'in yaptığı açıklamaya göre çıktığı gibi 500 milyon dolar değerinde satış yapmayı başardı. Böylece oyun, tarihe geçecek bir çıkışa imza attı.

Yayımcının ana firması Activision Blizzard'ın CEO'su Bobby Kotick, yaptığı açıklamada Destiny için yapılan dünya çapındaki perakende ve toplu siparişlerin değerinin 500 milyon doları aştığını söyledi. Oyunun geliştiricisi Bungie, yaklaşık 7 sene önce Microsoft'tan ayrılmış ve Activison Blizzard ile bir araya gelerek Call of Duty gibi popüler oyun serilerini devam ettirmişti.

Activision Publishing yöneticisi Eric Hirshberg ise yaptığı açıklamada "Destiny'ye yaptığımız yatırımların ve ona olan inancımızın bize geri döneceğinden emindik" dedi ve ekledi: "Ancak bunu ilk gün yapacağımıza çoğu kişi inanmamıştı." Hirshberg, "en önemlisi Destiny, oynamaktan vazgeçemeyeceğiniz bir oyun" diyor.

Activision, bu tarihe geçen çıkış birlikte oyunun "bir sonraki milyar dolarlık marka"ya dönüşeceğine olan inancını güçlendirdi.

Resimlerle: E3 2014'ün bomba oyunları!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2020 hedeflerini tutturma rehberi