Önceki Fotolar

Cildiniz için doğal güzellik tarifleri

Güzel ve bakımlı bir cilt için her zaman pahalı kozmetik ürünlere gerek yok. Evde, doğal ürünler kullanarak hazırlayabileceğiniz bazı reçeteler cildinizi güzelleştirecek, bakımlı kılacak ve güzelliğinize güzellik katacaktır...

17 Nisan 2019, Çarşamba 13:56
A A

Kendi kreminizi hazırlayın

Nemlendirici olarak kullanılacak ürünler kişiden kişiye değişmekle beraber; yine çok pahalısından seçmek zorunda değilsiniz. Yağlı ciltlerin daha çok su bazlı; kuru ciltlerin ise yağ bazlı olarak günlük nemlenmesi yeterli. Deriyi genç tutmak, kırışıklıkları azaltmak, gelişmiş lekeleri yok etmek için kullanılacak bir nemlendirici elde etmek kolaydır. Örneğin A, E, C vitaminleri içeren kapsüller, salatalık rendesi, badem yağı, bal gibi antiaging maddeleri bir kremle karıştırıp cildinize sürebilirsiniz. Ancak bu tarz hazırlama kremleri çabuk bozulabilir; bu nedenle az miktarda hazırlayın.

Parlak bir cilt için salatalık rendesiyle sıkılaştırıcı tonik

Cildi sıkılaştırmak için kullanılan toniklerin gözenekleri açık kişilerce kullanılması gerekir. Sıkı olan genç ciltlerde toniğe bile gerek yoktur. Mutlaka kullanmak isteniyorsa gül suyuyla hazırlanmış uygun fiyatlı tonikler kullanılabilir. Salatalık suyu ya da meyve suyu tonikleri ara sıra uygulanabilir. Bunlar yüz cildinde parlaklık sağlar. Bir adet salatalık rendesini tülden geçirdikten sonra içine 1-2 damla limon damlatılır. Hazırlanmış bu solüsyon yüz yıkandıktan sonra bir pamuk yardımıyla yüze sürülür. 5-10 dakika sonra durulanıp, yıkanır. Limon suyundaki asidik madde ve C vitamini deride parlaklık sağlar. Hafif kızarıklık oluşumu pek önemsenmemeli.


Haber: Özgür Gökmen Çelenk / POSTA

ozgur.celenk@posta.com.tr


Sıradaki haber yükleniyor...