Cildinizi soğuk havalara hazırlayın! Sonbahar cilt bakım ipuçları

Sonbahar oldukça romantik ve ılık havalarıyla keyifli gelebilir ancak sıcaklıklar düşer düşmez bunu ilk olarak cildiniz fark eder ve hava değişimlerinden etkilenerek kurumaya başlar. Aniden kuru bir cilt, mikro çatlaklar nedeniyle yıpranır ve yaşlı görünür. Bir de tekrar onarmak için zaman gerekecektir. Önleminizi bugünden alarak cildinizi soğuk havalara hazırlayın.

09 Eylül 2021, Perşembe 17:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
NEMLENDİRİCİNİZİ GÜÇLENDİRİN

NEMLENDİRİCİNİZİ GÜÇLENDİRİN

Sıcaklıklar düştükçe nem seviyeleri de düşer ve cildimiz etrafımızdaki kuru havaya nemini kaybeder. Hafif temizleyicinizi biraz daha nemlendirici bir şeyle değiştirerek ilk hareketi yapın ve nem kaybını akıllıca yapın. 
TEMİZLEYİCİNİZİ GÜÇLENDİRİN

TEMİZLEYİCİNİZİ GÜÇLENDİRİN

Bir misel temizleme suyu , kavrulmuş, güneşten öpülmüş cildi anında nemlendirmeye yardımcı olabilir ve cildinizin bariyerini destekleyerek sizi soğuk havanın zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olabilir.

DAHA ÇOK BESLEYİN

DAHA ÇOK BESLEYİN

Hâlâ o ılık yaz günlerinin hayalini kuruyor olabiliriz, ancak tüm bu güneş, klor ve tuz, sonbaharda cildin susuz kalmasına neden olabilir. ,


CİLDİNİZİ PROGRAMA ALIN

CİLDİNİZİ PROGRAMA ALIN

Sonbaharda cilt bakımının temeli cildini değişen ısı nedeniyle hasar görmesini engellemektir.

Kendiniz için bir kaç nemlendirme ve besleme etkili yüz maskesi belirleyin ve 2-3 gün arayla uygulayarak cildinizin nem kapasitesinin değişen havalara rağmen güçlü kalmasını sağlayın.

CİLDİNİZ SERUMLA GÜÇLENDİRİN

CİLDİNİZ SERUMLA GÜÇLENDİRİN

Ev maskeleriyle uğraşmayı sevmiyorsanız, tam bu dönemde kendiniz için güçlü bir serum almayı deneyebilirsiniz. C vitamini etkili bir serum ile cildinizi güçlü nemli ve canlı tutabilirsiniz.

SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLEMEK İÇİN KİL MASKESİ DENEYİN

SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLEMEK İÇİN KİL MASKESİ DENEYİN

Havadaki değişiklikler (nem seviyeleri ve sıcaklıktaki değişiklikler) bazen cildimizin bozulmasına neden olabilir.

Yüzünüzde bir anda garip leke ya da bir sivilce çıkarsa, panik yapmayın! Cildinize bir sonbahar yüz maskesi bakımı yapın. Kil yüz maskemiz cildinize detoksu verir ve canını sıkar. Doğal killerle, özçekime layık, parlak bir cilt için tamamlamanızı canlandırırken kirleri çıkarmaya yardımcı olur. 


CİLT SORUNLARINIZI HEDEF ALIN

CİLT SORUNLARINIZI HEDEF ALIN

Cildinize en uygun maskenin hangisi olduğuna karar veremiyor musunuz? Havadaki değişikliğin cildinize getirdiği her şeyi ele almak için bir sonbahar yüz maskesi rutinini karıştırmayı ve eşleştirmeyi deneyin.

Belirli cilt sorunlarını hedef almak için kullanacağınız maskeyi özelleştirin ve tek seferde T bölgenizdeki yağlılığı giderebilir, UV ışınlarının kurutma etkilerine karşı nemlendirebilir, kuru bölgeleri nemlendirebilir ve sivilceleri önleyebilirsiniz!


CİLDİNİZİN BARİYERİNİ YENİLEYİN

CİLDİNİZİN BARİYERİNİ YENİLEYİN

Yaz sonrası cildinizi yatıştırıp pürüzsüzleştirdikten sonra, kış gelmeden cildinizin bariyerini oluşturmanın zamanı geldi.

Daha önce duymuştuk ama değişen mevsimlerde kuru cilt problemlerini nasıl önleyeceğinizi arıyorsanız, rutininize daha zengin bir nemlendirici eklemek cildiniz için hızlı ve etkili bir yardımcıdır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pürüzlü ciltten kurtulmanızı sağlayacak 6 yöntem