Çılgın partide salgın paniği

Playboy'un sahibi Hugh Hefner'in malikanesi Playboy Mansion'da düzenlenen özel bir partiye katılan 700 konuk, salgın hastalık endişesi yaşıyor

14 Şubat 2011, Pazartesi 14:06
A A
Çılgın partide salgın paniği

Domainfest'in davetlisi olarak malikanede düzenlenen davetlilerden dördünün lejyoner hastalığına yakalandığı öğrenilirken, toplamda 75 konuğun solunum yolları enfeksiyonundan şikayetçi olduğu açıklandı.

Bakterinin klimaların ısıtıcı düzeneklerinde gelişip çoğaldığı ve partideki sis makinesi yardımıyla dağılarak konukları etkilediği tahmin ediliyor.

3 Şubat'ta düzenlenen partinin üzerinden 48 saat geçmeden, partiye katılan konuklardan bir kısmı ateş, solunum problemleri ve aşırı başağrısı gibi semptomlarla hastanelere başvurdu.

Hastalanan konukların durumlarını Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmaları üzerine parti organizatörleri benzerlikleri farketti. Playboy adına açıklama yapan Teri Thomerson, Playboy Mansion'ın sağlık hizmetleri birimleriyle birlikte çalışarak konuyu araştırdığını açıkladı.

MİLLİYET

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.