Cilt bakım ürünlerini hangi sırayla kullanmalıyız?

Kremlere, toniklere, serumlara bayılıyoruz. Peki cilt bakımımızı yaparken bu ürünleri doğru sıralamayla kullanabiliyor muyuz? İşte cilt bakım ürünlerinin kullanım sırası...

15 Mayıs 2020, Cuma 10:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.Temizleme

1.Temizleme

Öncelikle ilk yapmamız gereken cildimizi temizlemek. Çünkü temiz olmayan bir cilde yaptığımız bakım fayda sağlamaktan çok cildin zarar görmesine neden olur. Bu nedenle elimizdeki ve cildimize uygun temizleme jeliyle yüzümüzü güzelce yıkıyoruz.

2-Tonik

2-Tonik

Temizlediğimiz cildimizi ölü hücrelerden arındırmak ve renk eşitliğini sağlayabilmek adına ikinci adım olarak tonik uyguluyoruz. Tabii ki yine cilt tipimize uygun olarak seçtiğimiz bir toniği.

3-Serum

3-Serum

Cilt problemimize göre seçeceğimiz -tercihen hafif yapıdaki-serumumuzu cildimizin iyi emdiğine emin olmalıyız. Bu arada cilt bakım rutininde serum olmazsa olmazımız değil, herhangi bir cilt problemimiz varsa tercihen kullanabileceğimiz bir ürün.

4-Nemlendirici

4-Nemlendirici

Serumun aksine nemlendirici cilt bakım rutinimizde olmazsa olmazlarımızda yer almalı. Çünkü nemlendirici kullandığımız ürünleri cildimize hapsetmemize yardımcı olur.

5-Güneş kremi

5-Güneş kremi

Son olarak güneş kremini de unutmayalım! Böylece güneşin zararlı ışınlarından ve bu ışınların neden olacağı lekelerden de cildimizi korumuş oluruz.


***İşte günlük cilt bakım rutinimizin sıralaması böyle olmalı. Tabii gece de aynısı geçerli, güneş kremi hariç :)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anneler Günü'nde annenize alabileceğiniz parfümler