Cimnastikte tarihi başarı

Cimnastikte tarihi başarı

Milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde ederek, tarihi bir başarının altına imza attı. Üçtaş'ın bu başarısıyla Türkiye, tarihinde ilk kez olimpiyat oyunlarında cimnastik branşında temsil edilecek

12 Ocak 2012, Perşembe 23:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan 2012 Londra Olimpiyatları Artistik Cimnastik eleme müsabakalarında 96 sporcuyla mücadele eden Göksu Üçtaş, ilk 30 sıraya girenlerin vize alacağı müsabakalarda başarılı bir performansın ardından kendine 23'üncü sırada yer buldu.

Bu sonuçla birlikte Üçtaş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etti. Sonuçların açıklanmasının ardından sevincini antrenörü Mergül Güler ile paylaşan Üçtaş, yaptığı açıklamada, ''Şu an yaşadığım mutluluğu anlatmam olanaksız. Beklediğimden daha iyi bir performans sergiledim. 2012 olimpiyat oyunlarına katılacak olmaktan dolayı çok mutluyum.

Bu, Türk cimnastik tarihinde bir ilk oldu. Bu ilki başarmanın gururunu yaşıyorum. Şimdi olimpiyatlara kadar daha sıkı çalışıp, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum'' dedi.

BAŞKAN ÖRSAL: ÇEMBERİMİZİ KIRIYORUZ

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsal ise,büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek, "Bunu başarmak çok güzel. Yıllardan beri hayalini kuruyorduk. Bunu başarmak büyük mutluluk. Yeni yeni çemberimizi kırıyoruz. Göksu'nun bu başarısının ardından yeni sporcular da arkadan gelecektir" ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Messi'den sevindiren haber! Dev maçta oynayabilecek