Cimri bir adamın hikayesi: Dünyanın Bütün Parası

Ridley Scott'ın yönettiği, bir zamanlar dünyanın en zengin adamı olan ABD'li petrol milyarderi Jean Paul Getty'nin hayatını konu alan All the Money in the World  (Dünyanın Bütün Parası) 23 Şubat cuma günü vizyona girdi

22 Şubat 2018, Perşembe 20:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Film, paraya tapmasıyla bilinen Getty'nin beşinci ve son eşi tarafından yazılan anı kitabını da bir kez daha gündeme getirdi.

1966 yılına gelindiğinde 1.2 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Getty, kanser nedeniyle ölmekte olan küçük oğlunun hastane masraflarından ötürü rahatsızdı.

Timmy ölümle pençeleştiği dört yıl boyunca babası tarafından hiç ziyaret edilmedi ve 12 yaşında hayatını kaybetti. Baba Getty, cenaze törenine katılmayarak işlerle meşgul olduğunu belirten bir not göndermekle yetindi.

Ünlü iş adamı, söz konusu torununun hayatı olduğunda da farklı şekilde davranmadı. Dedesinin ismi verilen Jean Paul Getty III, 16 yaşında olduğu 1973 yılında mafya tarafından kaçırılmış ve serbest bırakılması karşılığında 17 milyon dolar istenmişti.

Getty, torununun kendisinden para koparabilmek için bir tezgah kurduğunu söyleyerek fidye ödemeyi reddetti. Bu kararın ardından İtalyan mafyası genç çocuğun kulağını keserek dedesine gönderdi.

Bu olay David Scarpa tarafından senaryolaştırıldı. Filmde, Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Charlie Plummer, Timothy Hutton, Romain Duris ve Stacy Martin rol alıyor.

FİLMİN KONUSU:

FİLMİN KONUSU:

Amerika’nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty’nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. 

John Paul Getty Jr.’ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınperderine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. 

Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.’ın hayati tehlikesi her geçen saniye artmaktadır.

FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER House of Gucci'ni karakter posterleri yayınlandı