Çin’de restoranlara satılmak üzere olan yüzlerce kedi kurtarıldı

Çin’de restoranlara satılmak üzere olan yüzlerce kedi kurtarıldı

Çin’in doğusundaki Ciuciang kentinde, evinde yaklaşık 500 kedinin bulunduğu bir kişi gözaltına alındı. Zanlının bu kedileri tavşan eti adıyla restoranlara satmayı planladığı tahmin ediliyor.

15 Haziran 2017, Perşembe 09:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hong Kong merkezli South China Morning Post gazetesinin haberine göre, polise kedilerle ilgili ihbarda bulunan bir kişi, çevredeki kedilerin kaybolması ve komşu evinden sürekli kedi sesi gelmesi üzerine alarma geçtiğini anlattı.

Olay yerine giden polis ekipleri, kedileri kafes içinde taşımaya hazırlanan zanlıyı tespit etti. Arama sonucu zanlının evinde yaklaşık 500 kedi bulundu. Habere göre, kedilerin sıcaktan ölmemesi için kafeslerinin yanına vantilatör yerleştirildiği belirtildi.


EV KEDİLERİNİ DE ÇALDI


Polis, zanlının sadece sokak kedilerini değil, ev kedilerini de çaldığını bildirdi. Kedileri yakalamak için yem olarak serçeleri kullandığı belirtilen zanlının, her bir kediyi 30 yuan (yaklaşık 4 dolar) karşılığında satmayı planladığı ortaya çıktı.

Singapur merkezli The Straits Times gazetesi, geçtiğimiz sene Sichuan bölgesindeki depolarda yaklaşık 1 ton taze ve dondurulmuş kedi etinin bulunduğuna dikkat çekti. Bu etin de tavşan eti adıyla restoranlara satılması planladığı ortaya çıktı.
Hayvan hakları savunucularına göre, Çin’de her yıl 10 ilâ 20 milyon arasında köpek yeniliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Tunus'ta Cumhurbaşkanı Said, Başbakanı görevden aldı