Çin'de dünyanın en uzun U şeklindeki uzay yürüyüş köprüsü yapıldı

Çin Henan bölgesindeki Fuxi dağında, yerden 360 metre yükseklikten aşağıyı seyredecek cesur turistlerin uzay yürüyüşü yapması için 3 bin tonluk cam ve çelik köprü yaptı

18 Haziran 2018, Pazartesi 13:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyanın ikinci büyük ekonomisi ve en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin, turist çekmek için sinir titreşimine yol açan, nefes kesen ve korku uyandıran dış mekan yatırımları yapıyor. 

Çin, Henan bölgesinde Fuxi dağında turistlerin uzay yürüyüşü yapması için dünyanın, U şeklindeki en uzun cam köprüsünü yaptı. Fuxi dağından boşluğa U şeklinde 30 metre uzanan, yerden 360 metre yükseklikteki 3 bin ton cam ve çelikten yapılan köprü dünyanın kendi türünden en büyüğü olarak belirlendi.

Sekiz aylık bir çalışma sonucu 16 Haziran’da açılışı yapılan cam köprü, Guinnes Rekorlar listesine girdi. ABD’nin Arizona’daki Büyük Kanyon’daki uzay yürüyüş köprüsü kanyon üzerine 21 metre uzanıyor. 

Çin'in güney kesiminde Tiyanmen Dağı'nda 2016 yazında, 3 ayrı uzay yürüyüşü cam köprüsü açılmıştı. Coiling Dragon Uçurum yürüyüşü köprüsü, bir boşluk korkusu olarak 6 buçuk santim kalınlıkta, bin 500 metre uzunlukta yeni bir korku köprüsü olarak dağı taçlandırıyor. 

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünya, Kraliçe Elizabeth'in bu görüntüsünü konuşuyor