Çin'de futbol ligleri koronavirüsünden ötürü süresiz olarak ertelendi

Çin'de yayılmaya devam eden koronavirüsünü kontrol altına alma çabaları sürüyor. Bu sebeple Çin'de Süper Lig de dahil olmak üzere futbol sezonu süresiz olarak ertelendi. Lig, normalde 22 Şubat't başlayacaktı.

30 Ocak 2020, Perşembe 11:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Çin Futbol Federasyonu, ülkedeki bütün futbol liglerini erteleme kararı aldı. Bu sabah yapılan açıklamada Çin Futbol Federasyonu (CFA), "Yeni koronavirüs enfeksiyonunun pnömoni salgınının kontrol altına alınması ve taraftarlar, oyuncular, antrenörler, oyun yetkilileri, kulüpler ve bölge personelinin sağlığını korumak için harekete geçtik. Erteleme kararı, tüm ulusal liglerdeki 2020 sezonu için geçerlidir" dedi.

Ligin başlangıç tarihi ise henüz açıklanmadı. Süper Lig'de Oscar, Hulk, Talisca gibi isimler oynuyor.

Çin Kadın Futbol Takımı karantinaya zorlandı

Çin Kadın Futbol Takımı karantinaya zorlandı

Avustralya'da ilk defa korovirüsüne rastlanmasının ardından ülkede bulunan Çin Kadın Futbol Takımı karantinaya alındı. Bayanlar Olimpiyat futbol turnuvası için Avustralya'da bulunan kadın sporcular, Brisbane şehrindeki bir otelde karantinaya alındı.

Pazartesi günü Çin ve Tayland, Sidney şehrinde maça çıkacaktı. Turnuvanın bilet satışları şu an için durdurulmuş durumda.

Tüm turnuvalar etkilenecek

Tüm turnuvalar etkilenecek

Bayanlar Olimpiyat futbol turnuvasının ardından Nisan ayında yapılacak Şangay Formula 1 Grand Prix'si ve Mart ayındaki  Dünya Salon Atletizm Şampiyonası da ertelenmek üzere.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mehmet Demirkol: Beşiktaş maçı da tekrarlanmazsa hiçbir maç tekrarlanmaz