Çin'deki fırtınada şoke eden görüntü... Gökten ahtapot yağdı!

Çin'in Qingdao bölgesinde çıkan şiddetli fırtına bölge halkına zor günler yaşatıyor. Kıyı kentinde fırtınayla birlikte gökten ahtapot ve deniz yıldızı yağması herkesi şaşkına çevirdi

16 Haziran 2018, Cumartesi 18:42 Son Güncelleme:
A A
Çin'deki fırtınada şoke eden görüntü... Gökten ahtapot yağdı!

Çin'in doğusunda bulunan Qingdao, tarihinin en korkunç fırtınasını yaşıyor. Fakat Shandong bölgesindeki felaketi korkunç boyuta taşıyan ise gökyüzünden karides, ahtapot ve deniz yıldızı yağması.

Olay, Çin’in doğusundaki Shandong bölgesinde bulunan kıyı kenti Qingdao’da gerçek oldu. Ülkenin doğusunda bulunan kenti etkisi altına alan fırtına bölgede yaşamı olumsuz kıldı.

Fırtınaların değerini ölçen Beaufort rüzgar şiddeti skalasına göre en şiddetli kategori olan fırtına seviyesine çıkan doğa olayı şehirde trafiği ve yaşamı felç etti.

Qingdao Meteoroloji Müdürlüğü, gerekli olmayan durumlarda sokağa çıkılmaması konusunda uyarı yaparken, 12 Beaufort şiddetindeki fırtınanın hortuma dönüştüğü görüldü.

Kentte fırtınanın denizden çekerek gökyüzüne çıkardığı ahtapot, deniz yıldızı, karides ve benzeri deniz canlılarının sokaklarda insanların ve araçların üstüne düştüğü bildirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Doktor televizyondaki kadını görünce hemen telefona sarıldı!