Çin'deki otomobil fuarında seksi modeller olmayacak

Çin'deki otomobil fuarında seksi modeller olmayacak

Her yıl Şangay'da düzenlenen, dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri olan Şangay Otomobil Fuarı'nda bu yıl "seksi modeller" kullanılmayacak

19 Şubat 2015, Perşembe 12:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünya devi Çin’in en büyük uluslararası otomobil fuarı olan ve her yıl Nisan ayında düzenlenen Şangay Uluslararası Otomobil Endüstri Fuarı’nda binlerce otomobilin tanıtımı için aşırı seksi kıyafetli modellerin kullanılmayacağı fuar yetkilileri tarafından Çin medyasına duyuruldu. Gerekçe olaraksa bu görüntünün “insanların ahlakını bozduğu” ve “fuarın amacını saptırdığı” gösterildi.

Organizatörlerin China Daily gazetesine yaptıkları açıklamada “şirketler ürün kalitesi ve teknolojisi üzerine odaklanmalılar” dedikleri belirtildi. Ayrıca organizatörler bu yıl yapılan fuar için: “Umarız sergi açan şirketler ürünlerini daha sağlıklı ve zarif bir şekilde tanıtırlar. Bayağı ve sosyal ahlakı zedeleyecek aktiviteler yasak” dedi.

"YAPMAYA MECBURUZ"

Çinli model Dang Jiani (25) konuyla ilgili olarak her yıl bu aktivitelerde şirketlerin kıyafetleri seçtiğini ve dekoltelerin bir çok modeli de rahatsız ettiğini ancak bunu yapmaya mecbur olduklarını söylerken son yıllarda bu karar ile özellikle sosyal medyada sansasyonel fotoğraflarıyla gündeme gelen Gan Lulu gibi insanların sosyal ahlakı daha fazla etkileyemeyeceklerini dile getirdi.

Şangay Otomobil Fuarı, Çin’in en eski uluslararası otomobil fuarı ve her yıl binlerce aracın sergilenmesine ve tanıtılmasına ev sahipliği yapıyor.

(Enis AKSU / DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bitcoin'de düşüş sürüyor, 45 bin doların altına geriledi