Çin'deki vahşi hayvanlar koronavirüs dezenfektanları yüzünden öldü

Çin'deki vahşi hayvanlar koronavirüs dezenfektanları yüzünden öldü

Çin'in Hubei sınırındaki Chongqing'de toplam 135 hayvan cesedi bulundu. Uzmanların iddiasına göre, bazı yaban hayvanları, yetkililer tarafından açık alanlara sıkılan dezenfektanlar yüzünden öldü. Yetkililer, ölen canlıların koronavirüs veya kuş gribi olmadığını vurguladı. Ülke çapında sağlık çalışanları derin temizlik kampanyaları yürütüyor.

22 Şubat 2020, Cumartesi 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çin'de 100'den fazla vahşi hayvanın, koronavirüs salgınının merkezine yakın bir bölgede öldüğü bildirildi. Yerel medyada yer alan haberlere göre, uzmanlar yaban hayvanlarının, koronavirüsün yayılmasını önlemek için işçiler tarafından püskürtülen dezenfektanlar nedeniyle öldüğünü iddia ediyor. Hubei Eyaleti sınırındaki Chongqing'de kara kuş, yaban domuzu ve gelincikler de dahil olmak üzere 17 türe ait toplam 135 hayvan cesedi bulundu.Xinhua Chongqing Ormancılık Bürosu, hayvanların birkaç bölgede grup halinde öldüğünü söylüyor. Yetkililer, işçilerin salgını önlemek için çok fazla dezenfektan attığını ve vahşi yaşamı kazayla öldürdüğünü açıkladı. Ölen canlılardan hiçbirinde kuş gribi veya koronavirüse rastlanmadığı bildirildi.

Ölen canlılar imha edildi

Yetkililer, ölen canlıları 'çevreye duyarlı' yöntemlerle imha ettiler. Yayımlanan raporda, ölen hayvanların cesetlerinin götürüldüğü yerlerin de dezenfekte edildiği belirtildi.

Ülke çapında sağlık çalışanları, virüsün yayılmasını önlemek ve kontrol altına almak için halka açık yerlerde derin temizlik kampanyaları yürütüyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şempanze Can ile yavru ayı Boncuk'un dostluğu görenleri şaşırtıyor