Çin'in Çingdao şehrinde 9 milyon kişiye corona virüs testi yapılacak

Çin'in Çingdao şehrinde 9 milyon kişiye corona virüs testi yapılacak

Çin'in Çingdao şehrinde, bir hastaneyle bağlantılı 9 yeni tip corona virüs vakasına rastlanmasının ardından şehirde yaşayan yaklaşık 9 milyon kişinin tamamına virüs testi yapılacağı bildirildi.

12 Ekim 2020, Pazartesi 20:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, yetkililerin, Çingdao'nun Belediye Göğüs Hastanesindeki 8 hastada ve bir aile üyesinde tespit edilen yeni tip corona virüsün (Kovid-19) nereden bulaştığını araştırdığı belirtildi. Açıklamada, "Tüm şehir, 5 günde (Kovid-19) teste tabi tutulacak." ifadesi kullanıldı. BBC'nin haberine göre, Çingdao Sağlık Komisyonu, şehirdeki sağlık çalışanları ve hastanelerdeki yeni hastalar dahil olmak üzere halihazırda teste tabi tutulan 114 bin 862 kişinin test sonuçlarının negatif çıktığını bildirdi.

4 bin 634 kişi hayatını kaybetti

Çin'de yurt içi kaynaklı vakaya son olarak 15 Ağustos'ta, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde rastlanmış ve 4 kişiye Kovid-19 teşhisi konulmuştu. O günden sonra Çin ana karasında tespit edilen tüm vakaların, yurt dışı irtibatlı olduğu kaydedilmişti.

Kovid-19'un ortaya çıktığı Çin ana karasında, bugüne kadar 85 bin 578 kişide virüse rastlanırken, virüs nedeniyle 4 bin 634 kişi hayatını kaybetti.

AASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Maduro, ziyarete gelen sineği ABD'ye iade etti