Çinli işadamını kaçıranlar yakalandı

Çinli işadamını kaçıranlar yakalandı

İstanbul'da Çin uyruklu işadamını kaçırarak 500 bin dolar isteyen, daha sonra parayı bulması için serbest bırakan 3 kişi polis operasyonuyla yakalandı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı

09 Ocak 2015, Cuma 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Zeytinburnu'nda 3 Ocak tarihinde polise başvuran Türkmenistan uyruklu H.T. adlı kadın eşinin silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını söyledi.

Bu arada kaçırılan işadamının ortağı da polisi arayarak kendisini arayan kişilerin Nurali T.'nin kaçırıldığını ve hayatı karşılığında 500 bin dolar para istendiğini söyleyerek ihbarda bulundu.

Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada Çin'in Doğu Türkistan Bölgesinden Türkiye'ye gelip yerleşen ve ticaretle uğraşan Nurali T.(28)'nin evine gelen üç kişi tarafından elleri kelepçelenerek bir otomobile bindirildiğini tespit etti.

Saldırganları yakalamak için yapılan operasyonlar sürerken kaçırılan işadamı Nurali T. bir gün sonra ortaya çıkarak karakola gitti.

Şüphelilerin parayı bulması için kendisini serbest bıraktığını anlatan Nurali T. "Beni kaçırdıktan sonra bilmediğim bir eve götürdüler.

Daha sonra parayı bulmam için serbest bıraktılar.ö dedi. Polis kısa sürede kimliklerini tespit ettiği şüpheliler Çağlar G.(34), İzzetullah U.(28) ve Sait İ.(49) gözaltına alındı. İfadesi alınan şüphelilerden birinin Nurali T.'yi çok önceden tanıdığı ve zengin olduğunu bildiği için böyle bir şey yaptığını söylediği öğrenildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Ali AKSOYER / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MEB'den son dakika uzaktan eğitim açıklaması