Çinliler Türk piyanisti ayakta alkışladı

Çinliler Türk piyanisti ayakta alkışladı

İzmir'deki Yaşar Üniversitesi'nde piyano bölümünde doktora yapan Çağdaş Soylar, Çin'de verdiği konser ile dikkatleri üzerine çekti

09 Kasım 2013, Cumartesi 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nı bitirdikten sonra Amerika’da da okurken birçok ödülle İzmir’e gelen Çağdaş Soylar, geçen ay 2013 Çin’de Türk Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında bu ülkeye misafir oldu. Sanatçı, Türkiye Çin Büyükelçiliği’nin özel daveti üzerine Pekin’de bulunan ’National Center for the Performing Arts’ salonunda sahneye çıktı.

Ayakta alkışlanan başarılı piyanist Çağdaş Soylar, resitalinde Bach, Chopin, Boulanger, Messiaen gibi bestecilerin yanı sıra Ulvi Cemal Erkin’in eserlerini seslendirdi. Soylar, "2011 yılında Pittsburg State University tarafından ’profesyonel hizmette mükemmellik’ ödülüne layık görüldüm. Aynı yıl yüksek lisans öğrenimini ’üstün başarı’ ödülünü alarak bitirdim ve üniversite tarafından ’müzik onur topluluğu üyeliği’ verildi. Bundan sonrada verdiğimiz resitaller ile uluslararası alanda ülkemi daha iyi temsil edeceğim" dedi.

Eray ARPAŞİN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Değeri sonradan bilinenler: Oscar'a aday olamayan ancak sonrasında klasikleşmiş 10 film