Cinsel hayatınızı 5 adımda kolayca renklendirin

Evlilik hayatı ya da uzun süren ilişkilerde cinsellik de zaman içinde rutine bağlanıp eski heyecanını kaybedebiliyor. Böyle bir durumda kalmayıp yatak odanızı her zaman ateşli hale getirmek için basit birkaç öneriyi uygulamanız yeterli...

19 Kasım 2018, Pazartesi 11:27
A A

Evliliğin ilk aşamasında ya da uzun zamandır süren bir ilişki içinde olabilirsiniz. İki durumda da cinsel yaşamınızın her zaman renkli ve heyecan verici olması gerekir. Zaman içinde eşiniz veya sevgilinizle aranızda oluşan aşinalık, bu heyecan ve hevesinizi azaltabilir. Fakat seks hayatınızı mümkün olduğunca taze hissetmeye çalışmalısınız. Eğer eski etkiyi hissetmiyorsanız bu 5 öneriyle eski heyecanınıza kavuşabilirsiniz!

1- Beklenti oluşturun:

1- Beklenti oluşturun:

Partnerinize gün içinde onu ne kadar istediğinize dair mesajlar gönderin. Bunu bütün gün düşünecek ve geceniz eğlenceli geçecektir.

 

2- Hedeflerinizi değiştirin:

2- Hedeflerinizi değiştirin:

Bazen cinsel yaşamınız libidonuzdaki bir sorundan ya da cinsel performansınızdaki azalmadan dolayı durgunlaşabilir. Cinsel ilişki öncesinde ön sevişme gibi birçok faktör sizi bu durgunluktan kurtarabilir. Bunları denedikçe memnuniyetinizin artacağını göreceksiniz.

3- Şehvetin ötesinde düşünün:

3- Şehvetin ötesinde düşünün:

Partnerinizle içinde bulunduğunuz uzun bir ilişki sonucunda oluşan aşinalık, şehvetli ruh halinizde düşüş yaratabilir. Bunu aşmak için de her gece yatakta en az 15 dakika öpüşün ve birbirinize dokunun. Çok geçmeden fiziksel bir uyarılmanın dışında ruh halinizde de değişiklik olduğunu anlayacaksınız. Sonuç olarak bu her zaman işe yarayacaktır.

4- Duyuları uyarın:

4- Duyuları uyarın:

Yeterince istek hissetmediğinizde seksi gözükmeye çalışmayın. Romantik bir yemek, biraz mum ışığı ve cezbedici müziklerle duyularınızı uyarmaya çalışın. Bu küçük şeyler istekli bir ruh hali yaratmada yardımcı olacaktır.

5- Kendinizi geliştirin:

5- Kendinizi geliştirin:

Seks esrarengiz bir şey olabilir. Bu yüzden bazen partnerinizi en çok zevk verecek şekilde uyarmanız gerekebilir. Bunun için de kendinizi eğitmeniz gerekecektir. Cinsel yaşamınızda eksiklik görüyorsanız bunu her zaman için iyileştirmeniz gerekmektedir.

Sıradaki haber yükleniyor...