Cinsel ilişki sonrası kadınların en sık yaptığı 7 davranış

Cinsel ilişki öncesinde ve sonrasında kadın ve erkek davranışları farklılık gösteriyor. Her iki cinsiyetin de gerek hormonları gerekse yaşam tarzları cinsel ilişki sonrası davranışları etkileyebiliyor. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, cinsellik sonrası kadınların en sık yaptığı 7 davranışı açıkladı.

18 Haziran 2020, Perşembe 10:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Sarılmak

1-Sarılmak

Kadınlar genelde cinsellik sonrası sarılmayı tercih ediyorlar. Kendilerini daha güvende hissediyorlar. Bu durum cinsellik öncesi gördüğü ilginin gerçekliğini sınama çabası olarak da değerlendirilebilir.


2-İlişki hakkında konuşmak

2-İlişki hakkında konuşmak

Genelde birbirlerine çok zaman ayırmayan çiftlerde, ya da erkeğin çok konuşkan olmadığı birlikteliklerde sık görülüyor. Bu durum günlük koşuşturmalar esnasında ya da çocuklarla uğraşırken ihmal edilen duygusal yakınlığın değerlendirme zamanı olarak düşünüyor.


3- "Şu an ne düşünüyorsun" sorusu

3- "Şu an ne düşünüyorsun" sorusu

Birçok kadın cinsel ilişki sonrası sessizliği, biraz önce yaşanan yoğunluğun karşı tarafça ne kadar değerli bulduğunu değerlendirmeye çalışır. "Şu an ne düşünüyorsun" bu durumda genellikle erkeklerin cevaplamaktan çekindiği bir soru oluyor.


4-Uzaklaşmak

4-Uzaklaşmak

Eğer kadın cinsellik esnasında orgazm olmamışsa bu sık görülür. Hele bir de karşı tarafça bu önemsenmemişse daha belirgin olarak gözlemlenir.


5-Hemen giyinmek

5-Hemen giyinmek

Kendi bedeni ile barışık olmayan ya da karşı tarafın böyle bir değerlendirme yapması ile ilgili endişe yaşayan kadın cinsellikten sonra çabucak giyinmeye çalışır.


6-Ters davranmak

6-Ters davranmak

Cinsellikte orgazm olmayan ya da erkeğin daha bencil davrandığı ilişkilerde daha sık görülür. Ön sevişme yetersiz ise ya da erken boşalma durumlarında da bu davranış gözlemlenebilir.


7-Çarşafı değiştirmek

7-Çarşafı değiştirmek

Bazı çok titiz kadınlar cinsellik biter bitmez çarşafları değiştirmek ister. Cinsel organların yatağa değmesi ya da meninin bulaşmasından tiksindiği için çabucak çarşafları değiştirmek isteyebilir. Yapmazsa sıkıntıya girer ve kendini kötü hisseder.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Haziran 2020)