Cinsel isteğini artırmanın 7 yolu

Cinsel hayatınızın monotonlaştığını düşünüyor, genel olarak hayatınızda ‘daha fazla’ bir cinsel isteğe ihtiyacınız duyuyorsanız bu haber sizin için! İşte libidonuzu harekete geçirmenin 7 yolu  

01 Kasım 2017, Çarşamba 13:32
A A

Cinsel istek, yani diğer bir deyişle libido… Birçok insan libidosunu düzeltmek için kimyasal ilaçlara sarılıyor.

Fakat durum o kadar da kötü değil. Yapılacak küçük değişiklikler ile kaybedilen heyecan tekrardan kazanılabilir. İsteksizlik veya çeşitli problemler yaşıyor veya libidinal enerjinizi arttırarak sağlıklı bir cinsel yaşam istiyorsanız önerilerimize kulak verin.   

ÖZGÜVEN ÇALIŞMALARININ ÜZERİNE GİDİN

ÖZGÜVEN ÇALIŞMALARININ ÜZERİNE GİDİN

Cinsel isteğin altında psikolojik etmenler bulunmaktadır. Cinsel ilişki sırasında özgüven eksikliği, alınan zevki yarı yarıya düşürmektedir. Bu yüzden vücudunuza veya size dair negatif şeyler yerine pozitif yönlere odaklanın. Bu alınan hazzı iki katına çıkartacaktır.  

AFRODİZYAKLARIN GÜCÜ

AFRODİZYAKLARIN GÜCÜ

Afrodizyak içeren yiyeceklerinin gücüne inanın. Avokado, incir, muz gibi seks gücünü artıran meyvelerden bolca tüketmeye çalışın. Bu yiyecekler genellikle mineral ve vitaminler ile kan akışının hızlanmasına yardımcı olur.  

ÇİNKO TÜKETİN

ÇİNKO TÜKETİN

Vücuda yeterli miktarda çinko alımının cinsel sağlığa iyi geldiği biliniyor. Testosteronu östrojene çeviren enzimin işlevini azaltan çinko, kuruyemiş, tavuk, yulaf, çavdar, peynir gibi besinlerde bulunuyor.  

ÇİKOLATA TÜKETİN

ÇİKOLATA TÜKETİN

Çikolatanın hem tadı güzel hem de cinsel hazzı arttırıyor. Yapılan araştırmalar çikolatanın serotonin hormonlarını salgılamada destekleyici olduğunu gösteriyor. Salgılanan bu hormonlar enerjiyi iki katına çıkartıyor.  

ŞEKERDEN VE TRANSYAĞLARDAN KAÇININ

ŞEKERDEN VE TRANSYAĞLARDAN KAÇININ

Şekerli besinlerin libidoyu düşürdüğü uzmanlar tarafından söyleniyor. Ani artan serotonin seviyesi isteksizlik yaratabiliyor. Bu yüzden beyaz şekerden uzak durulmalı. Bunun yanı sıra transyağ asitlerinden kaçınmaya özen gösterilmeli. İşlenmiş ürünlerden uzak durmaya çalışın.  

STRESTEN KAÇININ

STRESTEN KAÇININ

Yapılan araştırmalar stresin cinsel hayatı olumsuz etkilediğini gösteriyor. Stresli bir şekilde yaşanan cinsel ilişki, hazzı azaltıyor. Bu yüzden rahatlamaya, stres faktörünü yaratan durumları ortadan kaldırmaya ve meditasyon yapmaya özen gösterin.  

EĞER SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA MUTLAKA BİR UZMANA DANIŞIN

EĞER SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA MUTLAKA BİR UZMANA DANIŞIN

Problem düşündüğünüzden çok daha fazla ciddi olabilir. Eğer psikolojik ve doğal yolları denediyseniz; buna rağmen hala sonuç alamıyorsanız, bir uzmana danışmanın vakti gelmiştir.  

Sıradaki haber yükleniyor...