Cinsel isteksizlik hakkında merak ettiğiniz her şey

Cinsel hayatınız eskisi gibi yolunda gitmiyor olabilir, yatakta istediğiniz performansı gösteremiyor ya da partnerinizden beklediğiniz ilgiyi göremiyor olabilirsiniz. Bunun altında birçok sebep yatıyor olabilir. Bu sebepleri bulmaksa çözüme giden en önemli yoldur...

20 Kasım 2018, Salı 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar

Cinselliği sadece iki vücudun birleşmesi olarak değerlendirmek yanlış olur. Eğer çift birbirini gerçekten seviyor, bağlılık hissediyor ise sağlıklı bir cinsel yaşam için şartlar uygun hale geliyor. Unutmayın, ilişkilerdeki tüm zorluklar güçlü sevgi bağı sayesinde aşılıyor.

Cinsellik hakkında rahatça konuşabilmenin, hislerinizi, isteklerinizi ve beklentilerinizi partnerinizle paylaşabilmenin önemi büyük. Ayrıca cinselliği konuşabilen çiftlerin yatak odası da monotonluktan kurtuluyor.

Cinsel sorunlar konuşulurken yaşanılan fikir ayrılıklarında dahi ani tepkiler vermekten ve ses tonunun yükselmesinden kaçınmalısınız. Bu iki taraf için de geçerli. ‘Sen’ dili yerine ‘ben’ dili kullanırsanız karşı tarafın savunmaya geçmesine engel olabilirsiniz. 'Sen' dili yerine 'ben' dili kullanmalısınız. "Sen böyle yapıyorsun" yerine "Ben böyle hissediyorum" gibi.

Eğer isteksizlik durumu devam ediyorsa partnerinizle beraber bir terapiste gidebilirsiniz. Bu terapiler sayesinde sadece cinsel sorunlarınızı aşmakla kalmayıp, birbirinizi daha iyi anlayarak ilişkinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklere mesaj atmamanız gereken 5 zaman