Cinsellikle ilgili daha önce hiç duymadığınız 4 bilgi

Cinsellik yalnızca üremek için yapılan bir faaliyet değil. İlk çağlarda insan neslinin devam etmesi için gerekli olan cinsellik günümüzde artık eğlenceli bir oyun haline geldi. Cinsel hayatın renkli olması, çiftlerin birbirine daha çok bağlanmasına ve daha sağlıklı bir ilişki yaşamalarına katkı sağlıyor.

01 Haziran 2020, Pazartesi 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Erkeğin erekte olmaması suçtu

1-Erkeğin erekte olmaması suçtu

16. ve 17. yüzyılda Fransa'da evli olan erkeklerin erekte olmada problem yaşaması suç sayılırdı. İlişki bu nedenle boşanma seviyesine vardığında, durumun kanıtlanması için din adamları, cerrahlar ve bir ebe davalı erkeği muayene ediyordu. Muayenenin ardından kesin sonuç için erkeğin eşiyle 2 saat içinde cinsel ilişkiye girmesi isteniyordu. Bu durumda da başarısız olursa mahkeme çifti boşuyordu.


2-İnternetten daha hızlı

2-İnternetten daha hızlı

Sperm hücresinde yaklaşık 37,5 MB büyüklüğünde genetik veri var. İlişki sırasında erkek orgazm olmaya başladığı andan itibaren üç saniyede bir 1,5 GB veriyi dışarı atar. Yani bu verilerin aktarım hızının, ortalama internet ağından yaklaşık 6 kat daha hızlı olduğu anlamına gelir.

3-Cinsel ilişki esnasında kilitlenebilirsiniz

Cinsel ilişki sırasında çiftlerin birbirine kilitlenmesi mümkün. Penis Captivus ismi verilen bu tıbbi olay çiftlere oldukça zor anlar yaşatabilir. İlişki sırasında vajina içindeki kaslar erkek penisi üzerinde kasılarak penisin kilitlenmesine yol açar.

4-Makyaj kadın orgazmını taklit eder

4-Makyaj kadın orgazmını taklit eder

Kırmızı dudaklar ve yanaklar ile siyah göz kalemleri bir kadının makyajının olmazsa olmazıdır. Kadınlar orgazm olurken dudakları ve yanakları kızarır, gözleri kısılır. Klasik makyajın ortaya çıkmasının sebebinin bu görüntüyü elde etmek olduğu iddia ediliyor. Kırmızı rujun kadınları ne kadar çekici gösterdiğini göz önüne alacak olursak, bu durum hiç de yanlış sayılmaz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Haziran 2020 )