Cip Barajı boş kaldı

Elazığlıların, bahar ve Ramazan ayı ile birlikte yoğun olarak ilgi gösterdiği Cip Barajı’nın çevresine kurulu olan mesire alanı doğal güzelliğe büründü ancak salgın tedbirleri nedeniyle boş kaldı

22 Mayıs 2020, Cuma 12:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Girilmez halde iken Elazığ Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile insanların vazgeçilmezi haline gelen 1 milyon 524 metrekarelik alana sahip Cip Barajı Mesire Alanı baharın gelmesiyle birlikte ayrı bir güzelliğe büründü.


Geçen yıl yaşanan yağış yoğunluğu nedeniyle kurumaktan kurtulan baraj gölünün çevresinin yeşile bürünmesi ve çiçeklerin açmasıyla kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Corona virüs salgını nedeniyle tüm piknik alanları gibi Cip Mesire Alanı’nın da ziyaretçilere kısıtlanması nedeniyle zorunlu olarak boş kaldı.

333 adet oturma grubu, kamelya, barbekü, cami, kafeterya, spor kompleksi, çeşme, spor sahaları,çocuk parkı, fitness alanları gibi bir çok sosyal donatısı olan mesire alanının belediyeye bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildi, kısıtlamaların kalkması sonrasında kullanımı için hazır hale getirildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli'de ilk defa Mısır Akbabaları görüldü