Çıplak ayaklı şehit ablası ağlattı

Iğdır'da girdiği çatışmada şehit düşen polis memuru Olgun Kurbanoğlu için tören düzenlendi. Törene, şehit ablasının çıplak ayakları ve yürek yakan feryadı damgasını vurdu

01 Eylül 2015, Salı 16:14
A A
Çıplak ayaklı şehit ablası ağlattı

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesindeki bir pastanede poğaça yiyen PKK’lıları ihbar üzerine takip ettikten sonra girdiği çatışmada şehit düşen Olgun Kurbanoğlu için Iğdır Devlet Hastanesi önünde resmi tören düzenlendi.

ÇIPLAK AYAKLI ŞEHİT ABLASI AĞLATTI

Törene çıplak ayakla gelen gelen şehidin ablası Şenay Okuklu’nun feryadı, hastane önündeki kalabalığı gözyaşlarına boğdu. Iğdır Devlet Hastanesi morgundan alınan Kurbanoğlu’nun naaşı, meslektaşlarının omuzlarında ambulansa taşındı. İl Müftüsü Cüneyt Kulaz tarafından okunan duaların ve getirilen tekbirlerin ardından şehidin cenazesi 5. Hudut Alayı'nda hazır bekletilen askeri helikopterle Erzurum’a götürüldü.

ANNESİNİ 10 GÜN ÖNCE KAYBETMİŞ

Burada yapılan törene Iğdır Valisi Davut Haner, Garnizon Komutanı ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Ekrem Küçükberber, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, kurum amirleri ve meslektaşları ile şehidin Kars’tan gelen yakınları katıldı. Annesini on gün önce kaybeden 3 çocuk babası Kurbanoğlu’nun memleketi Kars’a gönderileceği öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...