Çırağan'da mankenle seks yaktı

Son dönemin en büyük uyuşturucu operasyonuna adı karışan CHP'li Hakkı Süha Okay'ın kardeşini Çırağan'daki alem yakmış

29 Eylül 2009, Salı 10:59
A A

Son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonuna adı karışan CHP’li Hakkı Süha Okay’ın kardeşini Çırağan Sarayı’ndaki alemin yaktığı ortaya çıktı.

Teknik takipte, Çırağan’da ünlü manken E. G. ile birlikte olduğu tespit edilen Mustafa Fehmi Okay’ın aynı soruşturmada tutuklanan ‘Hassas Burun’ lakaplı kimyager Hüseyin Rıza Işık’la yaptığı telefon görüşmeleri ve şebeke üyelerine verdiği şifreli talimatlar da dinlemeye takıldı.

Vatan gazetesinde Dilek Yıldız imzasi ile yeralan haber şöyle;
’Baron’un sağ kolu’ iddiası CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay’ın kardeşi olan Mustafa Fehmi Okay’ın, 200 milyon Captagon hap imal edebilecek uyuşturucu maddenin yakalandığı operasyonda kapsamında yapılan telefon dinlemelerine takıldığı tespit edildi. “Uyuşturucu baronu” Habip Kanat’ın sağ kolu olduğu ve imalathanenin yöneticisi konumunda olduğu iddia edilen Mustafa Fehmi Okay, polisin yaptığı teknik takibe takıldı. 

Yaklaşık bir yıldır uyuşturucu şebekesinin faaliyetlerini izleyen İstanbul Narkotik polisi, şebekenin üst düzey sorumluları uyuşturucu baronu Habip Kanat ve “Hassas Burun” kimyager Hüseyin Rıza Işık’ın kadınlarla İstanbul’un Holiday Inn, Four Seasons gibi lüks otellerinde alem yaptığını tespit etti.

Yapılan takiplerde şebekenin üst düzey bir yetkilisinin Çırağan Oteli’nde ünlü manken E. G. ile 20 bin TL karşılığında birlikte olduğu belirlendi. Polisin yaptığı araştırmalarda bu kişinin CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay’ın kardeşi Mustafa Fehmi Okay olduğu anlaşıldı.

MANKENLERİN İFADESİ ALINACAK
Okay’ın Çırağan Oteli’ndeki alemini tespit eden polis, Habip Kanat ve Hüseyin Rıza Işık’ın da manken T. ve manken P. ile 20 bin TL; manken A. ile 15 bin TL; manken B. ile 3 bin TL karşılığında Holiday Inn ve Four Seasons gibi lüks otellerde birlikte olduğunu belirledi. Narkotik polisinin yaptığı bu takip, operasyonun mankenler dünyasına sıçramasına da neden oldu. Polisin takibine takılan mankenlerin “para karşılığı seks yaptıkları” iddiasıyla önümüzdeki günlerde emniyete çağrılarak ifadelerinin alınacağı belirtildi.

‘Şifreli talimatlar’ Mustafa Fehmi Okay’ın “Hassas Burun” olarak bilinen kimyager Hüseyin Rıza Işık ve uyuşturucu imalathanedeki işçilerle yaptığı görüşmeler de teknik takibe takıldı. Takip sırasında Mustafa Fehmi Okay’ın şebeke üyelerine talimat verdiği, “Kazanlar hazır” ve “Kazanlar ısındı” şeklinde şifreli görüşmeler yaptığı öne sürüldü. Okay’ın, bugün Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’e ifade vereceği öğrenildi.

Vatan

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.