Cirque du Soleil, iflas başvurusunda bulundu

Gösteri dünyasının en önemli topluluklarından Cirque du Soleil, 3 bin 500 kişiyi işten çıkardı ve iflas başvurusunda bulundu. 20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini açık artırmaya çıkaran Cirque du Soleil, "Askıya alınan ve yeniden planlanan performanslar için biletler geçerliliğini koruyor” açıklamasını yaptı.

01 Temmuz 2020, Çarşamba 17:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyanın en büyük canlı gösteri gruplarından Cirque Du Soleil de corona virüs kurbanı oldu. Kanadalı efsane topluluk iflas başvurusunda bulundu. CNN'in haberine göre, üç ay önce dünya çapında tüm yapımlarını durdurmak zorunda kalan topluluk yaklaşık 1 milyar dolar borçla 3500 çalışanını işten çıkardı. Sirk, 20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini açık artırmaya çıkardı.

Cirque du Soleil Entertainment Group Başkanı ve CEO’su Daniel Lamarre yaptığı açıklamada, “”Cirque du Soleil, son 36 yıldır son derece başarılı ve kârlı bir organizasyon oldu. Ancak, covid-19 nedeniyle tüm gösterilerimizin zorla kapatılmasından bu yana sıfır gelirle hareket eden yönetim, şirketin geleceğini korumak için kararlı davranmak zorundaydı” ifadelerini kullandı.

20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini açık artırmaya çıkaran Cirque du Soleil web sitesinde, “2020’nin geri kalanının mali bilinmeyenlerine rağmen Cirque du Soleil, sağlık ve güvenliğin izin verdiği aşamada dönmeye kararlı. Salgın kontrol altına alındıktan sonra, hükümet tarafından uygulanan karantina ve seyahat kısıtlamalarında bir rahatlama getirildiğinde, yeni kurumsal yapıya uygun olarak performanslar devam edecek. Askıya alınan ve yeniden planlanan performanslar için biletler geçerliliğini koruyor” açıklamasını yaptı. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yalnızken izlenmesi gereken 10 film