Citigroup 3. çeyrekte kâr yaptı

Citigroup, üçüncü çeyrekte 2,2 milyar dolar kâr etti

18 Ekim 2010, Pazartesi 16:24
A A

ABD’nin üçüncü büyük bankası Citigroup, kayıplarının düşmesi ve batık krediler karşılıklarının azalması nedeniyle Temmuz-Eylül döneminde 2,2 milyar dolar (hisse başına 7 sent) kâr ettiğini açıkladı.

Banka geçen yıl aynı çeyrekte 3,2 milyar dolar (hisse başına 27 sent) zarar etmişti. ABD yönetiminin yüzde 12 hissesine sahip olduğu bankanın aynı çeyrekte gelirleri ise yüzde 6 ya da 1,3 milyar dolar azalarak, 20,7 milyar dolar oldu.

Bankanın 2008 ve 2009 yıllarında toplam zararı 29,3 milyar dolardı. Citigroup üst Yöneticisi (CEO) Vikram Pandit, sonuçların, bankanın stratejisini başarılı biçimde uyguladığını kanıtladığını söyledi.

ABD’nin ikinci büyük bankası JPMorgan Chase, geçen hafta üçüncü çeyrekte 4,42 milyar dolar kâr açıklamıştı. Ülkenin en büyük bankası Bank of America söz konusu çeyreğe ilişkin açıklamayı yarın yapacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.