Çitler çiçek açtı

Tel örgü ve çit deyince hepimizin aklına sınırları belirleyen ve güvenliği sağlayan metal aksamlar gelir. Ama tel örgü ve çitler estetik görüntüleriyle artık dekorasyonun bir parçası haline geldi

13 Temmuz 2017, Perşembe 10:50
A A

Tel örgü ve çitler estetik görüntüleriyle artık dekorasyonun bir parçası haline geldi. Özellikle okullarda, sitelerde, villaların bahçelerinde ve parklarda kullanılan tel örgü ve çitleri üreten Birlik Tel Çit Sistemleri, estetik ürünleriyle dikkat çekiyor.

Firmanın, Ar-Ge çalışmaları sonrasında ürettiği MotifÇit ve Lalezar ürünleri, dekoratif amaçlı kullanım için tasarlanmış.  

Firma, özellikle jiletli tellerin çevreye ve yapılara verdiği o ‘korkunç’ görüntüyü ortadan kaldırmak için Ar-Ge çalışmaları yapmış ve bu çalışmaların sonucunda Mızraklı Panel ve Yarasa Panel Çit Sistemleri ortaya çıkmış. Daha çok güvenli ve dekoratif yapıların oluşturulması için tasarlanan bu ürünler patentli ve dünyada bir ilk.  

Birlik Tel Çit Sistemleri’nin bu yıl başında tasarımı biten ve üretimine başlanan diğer ürünleri ise MotifÇit ve Lalezar. Bu ürünler de duvar çitlerinde, parklarda, villalarda dekoratif amaçlı kullanılması için tasarlanmış. Türkiye’de bir ilk olan ÇamÇit ve Bi’çimÇit ise görüntüyü keserken dekoratif ve doğal ortamlar oluşturuyor. Benzerlerine göre daha sık burgu yapılan bu çitler daha yoğun püsküllere sahip. PVC tel kullanılarak üretilen ÇamÇit ve Bi’çimÇit, ayrıca herhangi bir konstrüksiyona ihtiyaç duyulmadan tek başına uygulanabiliyor. Bu özellikleri sayesinde de son kullanıcıya ciddi fiyat avantajı sağlıyor.    

Türkiye’de askeriye, karayolları, orman işletmeleri, DSİ, belediyeler gibi kamu kuruluşlarının yanı sıra fabrikalar, evler, okullar, siteler, park ve bahçelerde ürünleri kullanılan Birlik Tel Çit Sistemleri, Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’da bir çok ülkeye ihracat da yapıyor.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.