Çizgi filmler hakkında daha önce duymadığınız 13 şok edici gerçek

Çocukluğumuzda ya da şimdi, televizyonda ya da sinemada fark etmiyor; çizgi filmler her zaman hayatımızın bir parçasını oluşturdu. Pek çok şeyi öğrendiğimiz gibi, farklı duyguları tatmamıza da katkıda bulundu. İşte o çizgi filmlerden bazıları hakkında az bilinen gerçekler!

24 Nisan 2018, Salı 14:44
A A
Scooby-Doo

Scooby-Doo

Tam adı Scoobert-Doo olan ana karakterin Skippy-Doo ve Dooby-Doo isimli iki kardeşi vardır. Bugüne kadar piyasaya on iki versiyonu çıkan çizgi filmde Fred ve Daphne'nin sürekli birlikte vakaya gitmeleri odağın farklı yere dönmesi için yapılmıştır.

Güzel ve Çirkin

Güzel ve Çirkin

Güzel ve Çirkin'deki ana karakterin gövdesi ayıdan, gözleri insandan, sakalı ve kafası boğadan, kaşı ise gorilden alınmıştır.

Temel Reis

Temel Reis

Çizer Elzie Crisler Segar, komşularından aldığı ilhamla Temel Reis'teki karakterleri yaratmıştır. Denizci komşusu Frank Temel Reis'e; Dora isimli komşusu da Safinaz'a ilham kaynağı olmuştur.

Pokemon

Pokemon

Yıllardır dünyanın neredeyse her yerinde yayınlanan Pokemon serisinin pek çok bölümü yasaklanmıştır: James'in aşırı büyük göğüsleriyle bikini giydiği, 11 Eylül sonrası binaların yıkıldığı, çok kullanılan ışıklar nedeniyle izleyicilerin sağlık sorunları yaşadığı bölümler.

Heidi

Heidi

Kırmızı yanakları ve olabildiğince doğan tavırlarıyla hepimizin gönlüne taht kuran Heidi'nin arkasında aslında bambaşka bir hikaye var. Orijinal hikayenin yaratıcısı Johanna Spyri, 1980'li yıllara kadar konuşulması tabu olan çıplak ayaklı çocuklar hadisesinden ilham alarak yazmıştır.

Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

Bir iddiaya göre Winnie the Pooh'taki her karakter ayrı bir psikolojik sorundan muzdaripti: Winnie'nin yeme bozukluğu, Tavşan'ın obsesif kompulsif rahatsızlığı, Piglet'in anksiyetesi, Tiger'in dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, Christopher Robin'in ise şizofrenisi vardı.

Casper

Casper

Bir neslin hayaletlerden korkmamasına neden olan sevimli hayalet Casper aslında ölü bir çocuktur.

Alaaddin ve Sihirli Lambası

Alaaddin ve Sihirli Lambası

Aladdin karakteri Tom Cruise'dan, Küçük Deniz Kızı Ariel karakteri de Alyssa Milano'dan esinlenerek yaratılmıştır.

The Simpsons

The Simpsons

Soyadları basit bir şekilde 'Aptaloğlu' anlamına gelen Simpsons ailesinin isimleri çizgi filmin yartıcısı Matt Groening'in ailesindeki fertlere ait: Marge, Homer, Lisa, Maggie, Patty. Bir tek Bart, Brat'ın anagram hali... Tüm karakterlerin dört parmaklı olduğu, bir tek Tanrı ve İsa'nın beş parmaklı olduğu çizgi filmdeki karakterlerin sarı olmasının da bir nedeni var elbette: Yaratıcı Groening sarı rengin televizyonda ilgi çekeceğini düşünmüştü.

Şirinler

Şirinler

Şirinler'in azılı düşmanı Gargamel'in kötü olmasının nedeni aslında zor geçen çocukluğundan ötürüdür. Çocukken doğum günü kutlanmadığı için doğum günlerinden nefret eder; annesi ona kötü davrandığı için herkesi kışkırtır; içten içe kırılgan olan Gargamel kendisini her zaman çirkin bulur.

Gumball

Gumball

Gumball çizgi filminde evin bir bireyi olarak görülse de Darwin aslında balıktır. Bir karavandan satın alınan Darwin, klozete düştükten sonra denize açılır ve dönmeye çabalarken ayakları çıkar. Cinsiyeti tam olarak belli olmayan bu karakter zamanla evin çocuğu haline gelir.

Vücudumuzu Tanıyalım

Vücudumuzu Tanıyalım

Okuduğumuz derslerden bile daha eğitici olan bu çizgi filmin sonunda neler olduğunu anlatan sakallı dede ölüyordu.

Ay Savaşçısı

Ay Savaşçısı

Usagi'nin iki katlı ve gösterişli evinden; annesi doktor olan Ami'nin halinden tavrından ve ihtiyaçları ailesi tarafından karşılanan Mako'dan anlaşıldığı kadarıyla Ay Savaşçısı'nın karakterleri epey zengin.onedio.com

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.