Çizilen veya kırılan seramik tabaklar nasıl tamir edilir?

Birçok kişi evde seramik tabak ve bardak kullanmayı tercih ediyor. Seramik tabak veya bardaklar zamanla yıkanmaktan çiziliyor veya en ufak darbede kırılıyor. Peki, çizilen seramik tabak nasıl tamir edilir? Kırılan seramik tabak nasıl tamir edilir? Kırılan seramik bardak nasıl yapıştırılır? Seramik tabak ve bardak tamiri için haberimize bir göz atın.

16 Eylül 2020, Çarşamba 14:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mutfakta en çok kullanılan seramik tabak ve bardaklar çok çabuk deforme olabilir. Peki, çizilen seramik tabak nasıl tamir edilir? Kırılan seramik tabak nasıl tamir edilir? Kırılan seramik bardak nasıl yapıştırılır? Seramik tabak ve bardak tamiri için haberimize bir göz atın.

Kırılan seramik tabaklar nasıl yapıştırılır?

Seramik ve porselen ürünler kırıldığında en iyi şekilde Japon yapıştırıcı adı verilen kuvvetli yapıştırıcılar ile yapıştırılır. Kırılan parçalara az miktarda sürüp tam kırıldığı noktadan tutturun ve elinizle biraz bastırarak kurumasını bekleyin.


Çizilen seramik tabaklar nasıl tamir edilir?

Çizilen seramik tabaklar nasıl tamir edilir?

Çizilen seramik tabaklarınızı atmak terine büyük bir tencereye süt koyun ve yavaşça tabakları içine koyun. Porselen ve seramik tabaklar sütün hizasını geçmemesi önemli. Süt kaynadıkça porselen ve seramik tabaklardaki çizikler yavaşça yok olacaktır. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç fırçası nasıl temizlenir? Saç fırçası ne kadar sürede bir temizlenmeli?