Cizre artık ışıl ışıl

Terör örgütü PKK'nın hendek, barikat ve tuzakladığı patlayıcılar yüzünden 2 yıl önce 5'te 4'üne girilemeyen Şırnak'ın Cizre ilçesi, güvenlik güçlerince terörün temizlenip, kayyum atanan belediye tarafından da hizmet atağı başlatılmasıyla ışıl ışıl bir görünüme kavuştu

22 Eylül 2018, Cumartesi 22:11
A A

Terör örgütü PKK'nın 2 yıl önce hendekler kazıp, barikatlar kurduğu ve patlayıcılar tuzakladığı Cizre'de terör, güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesi sonucu temizlendi. 

İlçede terörün temizlenmesiyle birlikte, Kaymakam Faik Arıcan'ın kayyum olarak görevlendirildiği belediye, hizmet atağına başladı.

Önce bozulan altyapıyı yeniden inşa eden belediye, daha sonra ise ilçenin güzel bir görünüme kavuşması için kolları sıvadı. 

Dicle Nehri'nin iki kenarına insanların aileleriyle birlikte zaman geçirebilecekleri parklar yapan belediye, aydınlatma çalışmalarıyla da ilçeyi ışıl ışıl bir görünüme kavuşturdu. 

İlçenin gece çekilen drone görüntüleri hayranlık uyandırdı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.